City Road Tiles With Pebble Sidewalk With Plants Grass Outdoor

Proti plevelu v dlažebních kostkách účinně působí sůl, ocet i speciální tkanina

Plevel může být trvalým problémem, zvláště když začne napadat dlažební kostky na zahradě nebo na příjezdové cestě. Zatímco chemické herbicidy se běžně používají k boji proti růstu plevele, často jsou spojeny s environmentálními obavami a mohou být škodlivé pro lidi a domácí zvířata. Naštěstí je k dispozici několik přírodních řešení, která dokážou účinně odstranit plevel z dlažby, aniž by způsobila poškození.

Kuchyňské trio vás plevele spolehlivě zbaví

Ocet je běžný kuchyňský výrobek známý pro své schopnosti hubit plevel. Obsah kyseliny octové z něj dělá silný přírodní herbicid. Jednoduše naplňte lahvičku s rozprašovačem octem a štědře jej nastříkejte přímo na plevel rostoucí mezi dlažebními kostkami. Ujistěte se, že cílíte na základnu plevele, abyste zajistili maximální účinnost. Při používání octa v blízkosti rostlin, které chcete zachovat, však buďte opatrní, protože jim může také ublížit.

Mohlo by vás zajímat:  V listopadu můžeme vysadit mnoho druhů rostlin, které přežijí zimu

Sůl je dalším účinným hubičem plevele, pokud je používána opatrně. Nasypání soli do prasklin a štěrbin dlažebních kostek pomůže dehydratovat a zabít plevel. Je však nezbytné dbát opatrnosti, protože sůl může také poškodit blízké rostliny a ovlivnit úrodnost půdy, pokud je používána nadměrně. Proto se doporučuje používat sůl střídmě a pouze na samotný plevel.

Zdroj obrázku: Freepik

Další variantu představuje jedlá soda, také známá jako hydrogenuhličitan sodný, která má mnohostranné použití v domácnosti, včetně kontroly plevele. Posypání jedlé sody přímo na plevel pomůže narušit rovnováhu pH a nakonec plevel zabít. Buďte však opatrní, protože jedlá soda může také ovlivnit rovnováhu pH půdy, takže ji používejte střídmě a vyhněte se nadměrné aplikaci.

Mohlo by vás zajímat:  Plíseň šedá dokáže zničit celou úrodu jahod. Nejlepším řešením je včasná prevence

Pomůže i vařící voda nebo speciální zábrana

Jedním z nejjednodušších a nejúčinnějších způsobů, jak odstranit plevel z dlažby, je zalít jej vroucí vodou. Vařící voda působí jako přírodní herbicid, opaří a hubí plevel u kořenů. Dávejte ale pozor, abyste nedaleké rostliny nebo trávu nepolili vařící vodou, protože by je také mohla poškodit.

Zvažte použití speciální tkaniny proti plevelu, abyste zabránili prorůstání plevele skrz dlažební kostky. Tato prodyšná tkanina umožňuje průchod vody a vzduchu, ale zároveň blokuje sluneční záření, čímž brání růstu plevele. Před instalací položte látku na dlažební kostky a ujistěte se, že pokrývá celou plochu.

Zdroj: https://www.drivewaypaving.ie/effectively-remove-weeds-from-paving-patios
Přidat na Seznam.cz