Pěstování okurek v pytli je snadné a šetří prostor
Nemáte zahradu? Nebo ji máte, ale je na ní málo místa? Či se plánujete stěhovat? Ani jedno z toho není důvodem, proč odkládat začátek pěstování domácích okurek. Když totiž použijete pěstební pytel, můžete rostliny snadno stěhovat či je pěstovat přímo na balkoně. Okurky jsou navíc velmi nenáročné.
Proč pro pěstování zvolit pěstební pytle
Pěstební pytle jsou skvělou variantou pro lidi, kteří na zahrádce nemají moc místa nebo ji vůbec nemají. Jsou totiž velmi kompaktní a zabírají tak minimum prostoru. Také, jak už bylo řečeno, není problém je přesouvat. Pěstování touto metodou je tak přizpůsobivé a hodí se i do velmi provizorních podmínek.
Pytle také dobře uchovávají vlhkost, a ještě více tak usnadňují již nenáročnou péči o okurky. Zároveň fungují jako bariéra proti škůdcům a chorobám. To se obzvláště u okurek velmi hodí, jelikož je to rostlina velmi náchylná na plísňová onemocnění. Klíčem pro dobrou úrodu je samozřejmě naplnit pytle kvalitní půdou a zajistit okurkám dostatečný přísun světla.
Jak okurky v pytlích vypěstovat
Pro pěstování okurek zvolte raději větší objem pytle. Ideální je velikost 50 litrů a více. Čas pro pěstování začíná květnem. Je ale třeba, aby už nemrzlo. Příliš chladné počasí by mohlo malé rostlinky zničit. Snažte se nemít půdu úplně promáčenou, aby v pytli nevznikla plíseň. Půdu je také na začátku vhodné protřepat, aby došlo k rovnoměrnému rozložení všech složek. Sazenice pak vložte do zeminy a nezapomínejte pravidelně zalévat. Je dobré, aby v nádobě byl také odtok. Pokud tam již je, nezapomeňte pod něj vložit nádobu, aby vám voda neunikala do prostoru.
Nezapomeňte, že okurky potřebují dostatek slunečního záření. To ale neznamená, že mají být na přímém slunci. Právě naopak. Ze začátku je důležité sazeničky zalévat opravdu každý den. Po několika týdnech pak budete svědky první zeleně.
Zdroj: https://flourishingplants.com/growing-cucumbers-in-grow-bags/