Vibrant Beauty Romantic Flora Nature

Ostré nůžky jsou nejlepším pomocníkem k prodloužení životnosti tulipánů ve váze. Jeden střih a budou dokonalé

Tulipány patří mezi nejpopulárnější jarní květiny v česku. Kytice z nich vnese do domu tu pravou atmosféru jara a po dlouhé zimě rozzáří každý interiér. Tulipánům se v našich podmínkách velmi daří. Pokud ale nemáte zahrádku, není nic jednoduššího než si koupit kytici rozkvetlých pestrobarevných tulipánů domů. Jak se ale správně o tuto květinu postarat, aby nám zdobila domov co nejdéle?

Správné seříznutí je základ úspěchu

Jelikož je pro tulipány důležitá vláha, je vhodné je seříznout tak, aby se do rostliny dostalo co nejvíce vody. K seříznutí použijte ostrý nůž či nůžky. Tupá čepel by mohla tulipán naopak poškodit. Konec tulipánu by se roztřepil a květina by velmi trpěla. Jakmile máme po ruce ostrou čepel, můžeme v úhlu 45 stupňů zastřihnout stonek tulipánu asi v délce tří centimetrů. Díky tomu zvětšíte plochu, kterou budou tulipány nabírat životodárnou vodu.

Mohlo by vás zajímat:  Chování v lese má jasná pravidla, ne každý je zná a většina je dodržuje
Zdroj obrázku: Freepik

Stačí tulipány seříznout jen jednou?

Ne, to určitě nestačí. Tulipán miluje čerstvou vodu. Proto při každé výměně vody ve váze seříznutí opakujte. Další seříznutí nemusí být tak razantní. Postačí centimetrový odřezek stonku tulipánu. Vodu do vázy nelijte až po okraj. Tulipán má totiž tendenci uhnívat. Proto se doporučuje doplňovat vodu do vázy asi do 2/3. Listy tulipánu by ve vodě neměly být ponořeny vůbec. Ty totiž nejčastěji začínají ve váze uhnívat.

Mohlo by vás zajímat:  Moderní stravovací plán nazýváme dietou, ale zhubnout nám nepomáhá. Navíc je pro většinu populace zbytečný

Jaké další triky pro déle kvetoucí tulipány?

Tulipán vám bude kvést delší dobu, pokud mu najdete ideální stanoviště. Tyto jarní květiny vyžadují světlé místo, ale nemají rády přímé sluneční paprsky. Jelikož mají velmi jemnou strukturu okvětních lístků, můžou se lehce spálit. Je vyzkoušeno, že pokud se do vázy s tulipány zamíchá půl lžičky krystalového cukru nebo se do vody hodí měděná mince, vydrží tato květina déle čerstvá a kvetoucí bez nežádoucí hniloby.

Zdroj: https://www.woodenshoe.com/care/cut-flower-care/, https://www.stonegableblog.com/care-for-cut-tulips/
Přidat na Seznam.cz