Grilovani1

Oslňte přátelé svým kuchařským uměním při grilování. Nachystejte si to nejlepší vybavení

Je tady léto a s ním čas dlouhých večerů strávených na zahradě. Pokud patříte mezi společenské typy a každý víkend zvete přátele na zábavu u bazénu s dobrým jídlem, jistě máte dobré vybavení potřebné k tvorbě skvělých pochoutek, díky kterým jste oblíbeným hostitelem. Kdo by se rád nenajedl, že? Jestliže v této oblasti ještě trochu tápete, nevěšte hlavu. Poradíme vám s výběrem těch správných propriet, které budete k pořádání letních večírků potřebovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaký gril vybrat?

Na trhu je nepřeberné množství grilů, liší se vzhledem, velikostí i topivem. Pokud patříte mezi světaznalé cestovatele, určitě oceníte malý skladný kotlík, který můžete vzít všude s sebou. Zatopit v něm můžete prakticky čímkoli co máte po ruce – suchými větvičkami, uhlím nebo briketami. Chcete pořádný profesionální gril, na kterém připravíte předkrm, hlavní chod a možná i dezert ve stejný čas? Pak je pro vás to pravé ořechové velký plynový gril, který vám dovolí regulovat teplotu ve všech jeho částech. Za tento luxus si však připlatíte, protože ceny plynových grilů začínají na deseti tisících. Velkou parádu naděláte i s grilem na dřevěné uhlí, jehož cena je přívětivější – seženete jej i za pár tisíc. Regulace teploty je však nesnadná, odvíjí se od množství uhlí, které do grilu nasypete.

Mohlo by vás zajímat:  Zahradní nábytek je důležité v zimě dobře skladovat. Zůstane pak roky v bezvadném stavu
Zdroj obrázku: Freepik

Co dalšího budete potřebovat?

Do výbavy určitě zahrňte speciální náčiní určené na manipulaci s jídlem v grilu. Vyhnete se tak popáleninám a kouskům jídla popadaným mezi uhlí. Kufřík se všemi možnými obracečkami, vidlicemi, a dokonce i kartáčem na čištění grilu seženete za 700 Kč. Na škodu není pořídit si také podpalovač, ať už v tekuté, nebo pevné formě. Rozdělání ohně bude díky němu otázkou několika vteřin.

Zdroj: https://barbecuebible.com/2019/12/27/the-10-commandments-of-perfect-grilling/
Přidat na Seznam.cz