Beautiful Landscaping With Beautiful Plants

Některé rostliny slimáky do zahrady nalákají, jiné je odeženou pryč

Zahrádkaření je příjemná a obohacující zábava, ale přináší i slušnou porci výzev. Jedním z nejznámějších škůdců, se kterými se zahradníci často setkávají, je slimák. Tato slizká stvoření dokážou způsobit značnou zkázu na rostlinách. I když existuje mnoho metod, jak se slimáků zbavit, proaktivním přístupem je vyhnout se výsadbě rostlinných druhů, které jsou pro slimáky obzvláště atraktivní.

Těmto rostlinám se vyhněte

  • Jiřiny: Jiřiny jsou známé pro své úžasné květy, ale bohužel jsou také pochoutkou pro slimáky. Tito nenasytní škůdci dokážou rychle zdecimovat listy a květy jiřinek a zanechávají jen oči pro pláč. Zvažte výsadbu alternativ odolných proti slimákům, jako jsou astry, cínie nebo afrikány pro živou zahradu bez škůdců.
  • Jahody: Jahody jsou nádherným doplňkem každé zahrady, ale jsou také oblíbenou svačinkou slimáků. Tito noční tvorové dokážou zdevastovat záhony jahod a zanechávat za sebou napůl snědené plody a poškozené listy. Chraňte své jahody zasazením do vyvýšených záhonů nebo nádob s bariérami z měděné pásky.
Mohlo by vás zajímat:  Proti hlemýžďům není třeba ani chemie, ani ohýbání zad. Postačí udržet si na zahradě pichlavé zvíře
Zdroj obrázku: Freepik

Tyto rostliny naopak slimáky odradí

  • Levandule: Silná vůně levandule odpuzuje slimáky. Výsadba levandule na zahradě tak nejen dodává krásu a vůni, ale také pomáhá udržet slimáky na uzdě.
  • Rozmarýn: Rozmarýn je všestranná bylina, která je známá svými aromatickými vlastnostmi. Silná vůně rozmarýnu působí jako přirozený odstrašující prostředek proti slimákům, díky čemuž je vynikající volbou pro kulinářské i okrasné zahrady.
  • Tymián: Podobně jako rozmarýn má tymián pronikavou vůni, která odpuzuje slimáky. Díky nízkému vzrůstu a atraktivnímu olistění je praktickou a vizuálně přitažlivou volbou pro okraje zahrady.
  • Fenykl: Slimáci mají tendenci vyhýbat se fenyklu kvůli jeho výraznému aroma podobnému anýzu. Péřovité listy fenyklu a zářivě žluté květy z něj činí atraktivní doplněk do bylinkových zahrádek a zároveň chrání před slimáky.
  • Muškáty: Bylo zjištěno, že některé druhy muškátů, zejména vonné muškáty, jako jsou ty vonící po citronu nebo růži, odpuzují slimáky. Silná vůně vydávaná těmito rostlinami působí jako přirozený odstrašující prostředek.
Zdroj: https://www.aumanns.com.au/19-best-natural-ways-to-prevent-pesky-snails-and-slugs/
Přidat na Seznam.cz