Close Up Hands Changing Lightbulb

Náklady na energie v zimě rostou. Snížit je pomůže úprava vytápění nebo osvětlení

Všichni chceme během zimních měsíců ušetřit na topení i dalších energiích. Nikdo z nás ale nechce snižovat svůj standard a bojovat doma se zimou. Dobrou zprávou je, že to dělat nemusíte. Stačí, když budete správně postupovat a využijete u sebe doma pár osvědčených tipů, které vám ušetří hodně peněz. Tato finance můžete použít na věci, které vás budou doopravdy těšit.

Začněte u oken

V zimních měsících hrají okna klíčovou roli v udržení tepla v domě. Investujte do kvalitní izolace a utěsnění oken, což zamezí úniku tepla a zvýší energetickou efektivitu domácnosti. Zkontrolujte těsnění oken, nezapomeňte je vždy před zimou důkladně umýt a efektivní úsporu vám přinese také jiné nastavení oken. Zimní režim vám ušetří energie za topení, protože nebudete ztrácet teplo.

Mohlo by vás zajímat:  Krtek má dobře vyvinutý čich. K jeho vypuzení proto poslouží aromatické rostliny

Úsporné vytápění

Správný přístup k vytápění je klíčový k úspěchu. Nastavte termostat na úroveň, která vám zajišťuje pohodlí, ale zároveň zbytečně nezatěžuje vytápění. Najdete mnoho tipů, kolik stupňů by mělo být v jednotlivých pokojích. Možná ani netušíte, že nemusíte mít v celém bytě stejnou teplotu. V ložnici vám stačí nižší teploty, zatímco v koupelně by mělo být nejtepleji.

White Radiator Appartment
Zdroj obrázku: Freepik

Úsporné osvětlení

Moderní LED žárovky jsou nejen energeticky úsporné, ale také poskytují světlo s nižší produkcí tepla. Nahraďte všechny klasické žárovky novějšími LED variantami ve všech svítidlech. Denní světlo využívejte naplno a pravidelně čistěte okna. Díky tomu budete mít mnohem více přirozeného světla. Tím nejen snížíte spotřebu energie, ale i náklady na elektřinu.

Mohlo by vás zajímat:  Šetření s vodou potěší planetu i naši peněženku. Každá malá změna se počítá

Správné využití spotřebičů

Spotřebiče a elektronika tvoří podstatnou část domácí spotřeby energie. Pravidelně udržujte spotřebiče v dobrém stavu, čistěte filtry, a odpojujte je od elektřiny, pokud nejsou využívány. Využívejte úsporné režimy na elektronice a nezapomínejte na vypínání zařízení, když je nepoužíváte. Malé změny při používání těchto přístrojů vám může přinést velkou úsporu peněz.

Zdroj: https://justenergy.com/blog/winter-energy-saving-tips/
Přidat na Seznam.cz