Close Up Mosquito Sucking Blood From Human Skin

Komáří bodnutí dokáže potrápit i několik dní. Správná prevence mu dokáže ale snadno předejít

Bodnutí komárem sice nebolí, ale je velmi nepříjemné, protože zarudlé místo hodně svědí. Štípanec se pak může dostat do stádia, kdy oteče, a v takovém případě se musíte obávat také bolesti. Existují ale jednoduché metody, díky kterým se zbavíte svědění a štípanec se bude mnohem rychleji hojit. Mnohem lepší ale bude se proti komárům bránit, a to nejen repelenty.

Komáři dokážou být hodně otravní

Komáři jsou otravný hmyz, společně s klíšťaty nebo mouchami dokážou otrávit každý večer, který se snažíte trávit v klidu a pohodě. Rukama často mácháme kolem sebe v domnění, že komára zabijeme. Většinou se ale netrefíme. Všimneme si ho často až tehdy, když do nás bodne a nechá nám památku v podobě štípance, který může způsobit i alergickou reakci.

Mohlo by vás zajímat:  Čisté a lesklé listy rozzáří každou pokojovou rostlinu. K leštění lze využít jednoduchý trik

Proti komárům se můžete bránit nejen repelenty, ale také vhodným oblečením. Pokud se chystáte do lesa, vezměte si dlouhé rukávy i nohavice. Na kůži se po štípnutí může objevit bolestivý pupínek, který bude doprovázet svědění. Léčba pupínku sice netrvá dlouho, ale pokud se nezbavíte svědění, snadno se může stát, že si vytvoříte bolavé místo, které se bude hojit dlouho.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak od sebe odehnat komáry?

Tělo se bude bránit proti slinám od komára, který vás kousnul. Vytvoří se pupínek, navíc se do těla dostane histamin. U mnoha lidí se pak dostaví svědivý reflex. Jak tedy docílit toho, aby se vám komáři vyhýbali? Je to velmi jednoduché. Můžete si na zahradu vysadit rostliny, které zamezí tomu, aby se tam tento hmyz objevoval. Komáři nemají rádi určité vůně, například levanduli, citron nebo mátu.

Mohlo by vás zajímat:  Tipy pro úklid listí na zahradě: usnadněte si práci

Můžete se také natírat domácími repelenty. Komárů se lze zbavit také tím, že jídlo nebo potraviny, které máte na stole, zakryjete sítí. Sítě budou fungovat také v oknech, pokud chcete doma svítit a zároveň mít otevřené okno. Co se komárů týče, bodnutí způsobují samičky, které naši krev potřebují k tomu, aby nakladly vajíčka.

Zdroj: https://www.cdc.gov/mosquitoes/mosquito-bites/prevent-mosquito-bites.html
Přidat na Seznam.cz