Indoor Fern Plant White Background

Kapradinám prospěje přírodní hnojivo připravené z bylinek nebo zeleniny

Kapradina pěstovaná v domácích podmínkách není příliš náročná. Nejdůležitější je poskytnout jí optimální množství vody a přístup ke světlu. Díky jednomu kroku bude mimořádně svěží a zdravá.

Péče o kapradinu

Kapradiny jsou jedny z nejstarších rostlin na Zemi. Odhaduje se, že již v pravěku existoval až milion různých odrůd a druhů. 10 000 jich přežilo do moderní doby a jen několik z nich se pěstuje v interiéru. Optimálním místem pro pěstování kapradin doma jsou také polostínové stojany nebo ty, na které dopadá rozptýlené světlo. Rostlina potřebuje pravidelné zavlažování a hnojení. Pokud se postaráme o splnění těchto požadavků, splatí nám to bezvadným vzhledem.

Mohlo by vás zajímat:  Některé orchideje přežijí venku i mrazivou zimu. Jejich netradiční vzhled na první pohled upoutá

Období intenzivního růstu kapradiny trvá od března do července a pak je nejlepší ji hnojit jednou týdně. V létě a na podzim až do konce října se hnojivo aplikuje každé 2–3 týdny. Nemusíme sahat po drahých chemických hnojivech, stačí, když připravíme domácí nutriční směs ze správných bylin.

Fern 3519465 1280
Zdroj obrázku: Pixabay

Voda po vaření zeleniny a bylinky

Infuze kopřivy, heřmánku, přesličky nebo šalvěje budou skvěle fungovat jako hnojivo na kapradinu. Jsou mimořádně ekologické a bezpečné pro životní prostředí. Pokud je budete pravidelně používat, zabrání růstu nežádoucích bakterií a způsobí, že rostliny budou extrémně zdravé. Voda po vaření zeleniny většinou automaticky končí ve dřezu. To je ale velká chyba.

Mohlo by vás zajímat:  Toulitka vyžaduje velkou péči, pak se však odvděčí krásnými květy a čistým vzduchem

Tato voda má řadu výživových vlastností, které mohou podpořit správný růst pokojových rostlin. Draslík, železo, hořčík, fosfor, vápník a vitamíny skupiny A, B a E – to jsou jen některé z látek uvolněných do vody během vaření zeleniny. Takto připravený odvar je zdravou metodou hnojení kapradin, jakož i jiných květináčů. Bude také skvělý pro zalévání. Nezapomeňte však vodu nesolit a nechat ji dobře vychladnout.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/houseplants/ferns-houseplants/growing-ferns-indoors.htm
Přidat na Seznam.cz