Halloween Pumpkins Autumn Forest

K podzimu patří vyřezaná dýně. S trochou kreativity ji zvládne každý

Léto je u konce a jako každý rok ho tak střídá podzim. S ním přichází i velmi známý svátek, a to Halloween. I přesto, že to není svátek český, získává u nás čím dál více pozornosti a obliby. Takové vyřezávání dýní je už stálicí v podstatě v každé škole a školce. Na co si ale při vyřezávání dávat pozor a jak vlastně na to? To a ještě více se dozvíte v dnešním článku. Pro více informací čtěte dál.

Odkud se Halloween vzal a čím se vyznačuje

Jak už bylo zmíněno v úvodu tohoto článku, Halloween rozhodně není původem český svátek. Co víc, nepochází ani z jiné slovanské země. Je to totiž svátek anglofonních zemí. Originálně pochází z Anglie, ale v dnešní době se nejvíce slaví v Americe. Mohli bychom říct, že českým ekvivalentem jsou Dušičky, jelikož oba svátky uctívají mrtvé. Anglický svátek byl ale velmi zkomercionalizovaný a tato myšlenka se tak může postupně vytrácet.

Mohlo by vás zajímat:  Nadměrná konzumace běžné soli škodí zdraví, lepší využití má v oblasti domu i zahrady
close-up-young-happy-family-spending-time-together
Zdroj obrázku: Freepik

Pro Halloween jsou typické dýně, o kterých je také dnešní článek. Celkově se s ním ale spojuje vše děsivé, temné či mystické. Můžeme se tak setkat s kostlivci, černými kočkami, duchy. Populární jsou i kostýmové večírky či koledování.

Jak na perfektně vydlabanou dýni

K vydlabávání a dále vyřezávání dýní nejčastěji používáme tu nejobyčejnější velkou dýni. Je důležité začít s tím, že jí vyřízneme klobouček a začneme s očišťováním vnitřku. Tento aspekt je velmi důležitý, jelikož pokud ji dobře neočistíme, bude docházet k předčasnému uhnívání a rozhodně pak nebude pěknou dekorací. Z vydlabaných semínek si pak usušením můžeme udělat dobrou a zdravou svačinku. K vyřezávání se nám pak bude hodit menší nožík. Můžeme ale zvolit i originálnější způsob, a to odřezávání slupky. Tímto způsobem bude světlo prosvítat jinak a můžeme tak náš výtvor stínovat. Pokud budete chtít dovnitř výtvoru umístit svíčku, počítejte s tím, že to urychlí rozklad dýně.

Zdroj: https://www.ehow.com/how_8732203_hollow-out-pumpkin.html
Přidat na Seznam.cz