Hungry Dog Food With Red Empty Bowl High Angle View

Jednou denně nestačí. Pejsek potřebuje úplně jiný způsob krmení, než je tradičně zvykem

Několik let se vědci dohadují o tom, jak často bychom měli krmit svého psa. Není totiž jednoduché určit, jestli je vhodné ho krmit pouze jednou, nebo vícekrát denně. Pejska, kterého si pořídíte, musíte vychovat, naučit ho poslouchat, ale také ho naučit na krmení, aby měl jistotu, že pokaždé dostane. Ukázalo se, že krmit psa jednou denně není dobrý nápad.

Krmení psa jednou denně může skončit špatně

Majitelé psů, kteří své mazlíčky milují, by pro ně měli chtít jen to nejlepší. Proto je dobré vědět o chování psa co nejvíce. Musíte se naučit, jak psa krmit, jak se o něj starat a také jak mu dopřát tu nejlepší péči. Tu totiž ocení nejvíce a to hlavně tak, že vám bude věrně stát po boku. Pokud víte, že na psa nebudete mít čas, rozhodně si ho nepořizujte pouze proto, že to chcete.

Mohlo by vás zajímat:  „Topit doma v krbu nebyl dobrý nápad. Je to sice levné, ale té práce a špíny okolo,“ shodují se manželé

Jak často tedy psa krmit, aby se mu nedělalo špatně a aby měl všechny potřebné živiny? Není to jednoduché se shodnout. Někteří majitelé psů si totiž myslí, že jim stačí jedna dávka krmiva podaná najednou. V některých případech se ale může stát, že pes potravu nežere, ale hltá, a tím pádem z ní vůbec nemá požitek. Miska se tak může vyprázdnit během několika minut. Bohužel pes může takto snadno dostat zažívací problémy.

Zdroj obrázku: Freepik

Dbejte na to, aby měl pes žrádlo k dispozici vícekrát denně

Nerozkousaný obsah misky jde do žaludku spolu se spolykaným vzduchem, který právě způsobí, že se pes může dávit, mít problémy s dýcháním nebo začne nadměrně slintat. Uvolňují se toxiny, které se dostanou do krevního oběhu psa. Je to velmi nebezpečný jev, který může způsobit i smrt. Proto je vhodné navštívit veterináře, pokud vidíte, že pes zvrací, slintá nebo trpí plynatostí.

Mohlo by vás zajímat:  Mýty okolo úklidu vedou ke zbytečné práci a škodí našemu domovu

Psovi byste pak měli dát jídlo několikrát za den. Jak často a kolik, musíte zjistit podle toho, kolik je psovi let nebo jak moc je aktivní. Štěňata samozřejmě dostávají potravu několikrát za den, protože potřebují spoustu živin. Dospělé psy pak můžete krmit dvakrát nebo třikrát denně. Můžete jim dávat syrové maso, ale mnohem více lidí jim dává granule.

Zdroj: https://vcahospitals.com/know-your-pet/feeding-times-and-frequency-for-your-dog
Přidat na Seznam.cz