Transparent Pots With Fresh Green Grass Table

Jarní výhonky jsou krásnou dekorací na stůl i zpestřením jídelníčku

Konečně přichází teplé počasí. Příroda kolem nás se začíná probouzet z hlubokého zimního spánku a vše začíná pučet a kvést. Není divu, že rádi chodíme na procházky a čerpáme energii z přírody. Pusťte si přírodu také k sobě domů. Na jarně ozdobený stůl postavte jarní výhonky ovsa nebo řeřichy, ozdobte je jarními dekoracemi nebo si na výhoncích pochutnejte. Jsou totiž plné vitamínů a důležitých látek, které jsou zdraví prospěšné!

Zelené dekorace k jaru neodmyslitelně patří

Krásně osázený květináč zelenými výhonky vypadá fantasticky. Do našeho domova přinese radost. Nechte se inspirovat přírodou a vyrobte si krásnou dekoraci pro svůj domov. Vysadit můžete nejrůznější druhy trav nebo rostlin. Mezi nejoblíbenější v jarním období patří řeřicha a oves. Vlastní pěstování trav vám přinese radost. Vůbec to není složité a vy se budete těšit z toho, jak se vám květináč po pár dnech od výsevu krásně zelená. Do sázení můžete zapojit také děti, které budou nadšené ze svých prvních výpěstků. Tak s chutí do toho!

Mohlo by vás zajímat:  Životadárná energie břízy probudí tělo opět k životu a uleví od bolesti
Zdroj obrázku: Freepik

Sázení zvládne i začátečník

Pro sázení vám stačí semínka, květináč, zemina a písek. Květináč naplňte zeminou. Pak přidejte semínka. Čím hustší bude vrstva semen, tím krásnější jarní travičku vypěstujete. Pak už stačí přihrnout slabou vrstvou zeminy a navrch přidat slabou vrstvu písku. Takto zasazená semínka dobře zalijte a umístěte na teplé a slunné místo. Za několik dní můžete začít pozorovat, jak vám travička začíná hezky rašit. Semínka je nutné pravidelně zalévat.

Sady na pěstování jarní trávy

Praktickým pomocníkem pro ty, kteří doma nemají semínka rostlin ani květináče, je sada na pěstování. V sadě totiž najdete vše, co k osázení květináče potřebujete. Obsahuje semínka, nádobu pro výsev i další drobnosti potřebné pro vysazení rostliny. Váš stůl bude díky této praktické sadě zářit jako od profesionálního zahradníka. Pokud travičku ozvláštníte jarními dekoracemi, budete mít až do pozdního jara na svém stole krásnou dekoraci.

Zdroj: https://chatelaine.com/seasonal/spring/how-to-sprout-lentils-for-a-pretty-spring-decoration/
Přidat na Seznam.cz