Jak nechat dozrát zelená rajčata?

Pokud ještě na podzim jsou na vašich rostlinách stále nějaké zelené nebo jen částečně zralé rajčata, ale není už dostatek tepla a světla, aby řádně dozrála, nevzdávejte to s nimi! Poradím vám dva způsoby, jak je nechat řádně dozrát.

Jak nechat dozrát rajčata?

Vždy nechávejte dozrát rajčata v místnosti! Rajčata dozrávají směrem odspodu nahoru a zevnitř ven. Takže je nikdy nepokládejte na okenní parapety, to způsobí pouze jejich zarudnutí, ne dozrání. Co musíte udělat, je dát je na teplé, tmavé místo a zakrýt je jedním listem novin. Takové podmínky nejvíce rajčata potřebují, aby mohla pokračovat ve svém procesu zrání, který probíhá vnitřně. Světlo už v této chvíli není nutné.

Mohlo by vás zajímat:  Papriky nejvíc poděkují za odpad z kuchyně. Odvděčí se bohatými plody plnými vitaminů

Zkuste prořezat kořeny. Vezměte si velký nůž a vyřízněte půlkruh kolem rostliny – 5 cm od stonku a 20 cm do hloubky. Takto odřízněte některé kořeny, ale ne celou jejich soustavu. To stačí na to, aby rostlina soustředila všechnu svou poslední sílu do zření její plodů. Toto dělejte jen, když se blíží konec sezóny. Pokud se toho bojíte, zkuste nejprve prořezat kořeny jedné z vašich rostlin, abyste viděli, jak to funguje.

Kvalitní semena rajčat

Přidat na Seznam.cz

Jedna odpověď na “Jak nechat dozrát zelená rajčata?”

Komentáře jsou uzavřené.