Cozy Patio With Chair Plaid Wooden Lantern Potted Chrysanthemums Stylish Fall Decor Front Porch Home Relax

Inspirujte se podzimem a vytvořte si na zahradě krásné dekorace

Příchod podzimu přináší jedinečnou příležitost proměnit vaši zahradu v útulný a příjemný prostor. Podzimní zahradní dekorace dodají vašemu venkovnímu útočišti teplo, kouzlo a dotek magie. V tomto článku prozkoumáme několik inspirativních nápadů, které vám pomohou vyzdobit vaši zahradu a co nejlépe využít podzimní sezónu.

Přijměte paletu teplých barev

Podzim je synonymem pro teplé, zemité tóny, jako jsou sytě červené, oranžové, žluté a bohaté hnědé. Začleňte tyto barvy do své zahradní výzdoby s předměty, jako jsou polštáře, podsedáky a venkovní koberce. Můžete se také rozhodnout pro hrnkové rostliny a květiny, které kvetou v těchto odstínech, jako jsou afrikány a macešky.

Mohlo by vás zajímat:  Jak pěstovat jedlé kaštany? Potřebujete velkou zahradu

Dekorativní tykve a dýně

Jedním z nejznámějších symbolů podzimu je dýně. Dekorativní tykve a dýně se dodávají v různých velikostech, barvách a tvarech, což z nich dělá všestranné zahradní dekorace. Vytvořte krásná aranžmá naskládáním různě velkých dýní nebo jejich umístěním do dřevěných beden. Některé z nich vydlabejte, aby sloužily jako svícny nebo květináče. Tyto živé doplňky okamžitě vdechnou do vaší zahrady nádech pádu.

Autumn Vegetables Flowers Are Beautifully Laid Out Table Courtyard
Zdroj obrázku: Freepik

Útulné prostory k sezení

Až se počasí ochladí, vytvořte si na zahradě útulná zákoutí s pohodlným posezením. Ozdobte své sezení měkkými přikrývkami, kostkovanými nebo fleecovými přehozy a baculatými polštáři. Dřevěné lavice nebo dokonce houpačka na verandě udělají z vaší zahrady perfektní místo, kde si můžete vychutnat horký šálek jablečného moštu nebo kakaa.

Mohlo by vás zajímat:  Čaj denně pijeme, ale mnohé o něm stále nevíme. A není čaj jako čaj

Sezónní věnce a girlandy

Vyzdobte svou zahradní bránu, verandu nebo vchod krásně vytvořenými podzimními věnci a girlandami. Zahrňte prvky, jako jsou sušené listy, šišky, žaludy a bobule, abyste vytvořili úžasný a příjemný vchod.

Rustikální dekorativní prvky

Rustikální dekorační prvky, jako jsou dřevěné bedny, sudy a koše, jsou ideální pro podzimní zahradu. Použijte je jako květináče nebo k uložení sbírky vašich oblíbených podzimních předmětů. Zvětralé dřevěné cedule s podzimní tematikou citátů nebo rčení mohou dodat vaší zahradě okouzlující nádech.

Zdroj: https://blog.ruggable.com/fall-decor-tips-embrace-autumns-cozy-charm/
Přidat na Seznam.cz