Stack Cinnamon (1)

Hraboše ze zahrady vyžene vůně skořice

Předtím, než použijete chemikálie a silné repelenty proti těmto zahradním škůdcům, vyzkoušejte alternativy, které budou šetrné k životnímu prostředí. Jako první sáhněte po přírodních, ale stále velmi účinných způsobech. Vůni tohoto produktu hraboši nemohou ani cítit a navíc ho najdete ve své kuchyni.

Potrava hrabošů

Jsou to hlodavci, kteří vedou noční život a vypadají jako myši. Kopají tunely kolem země a mohou způsobit mnoho škod na polích, ale také v domácí zahradě. Živí se mladými výhonky, kůrou, kořeny, oddenky rostlin, žížalami a larvami hmyzu. Také rádi jedí ovoce a květiny, ničí květinové záhony a trávníky.

Mohlo by vás zajímat:  Překvapivý trik, který vás zaručeně zbaví otravného hmyzu během venkovního grilování

Přítomnost hrabošů v zahradě může způsobit obrovské škody – obzvláště nepříznivě ovlivňují stav rostlin, který se velmi rychle zhoršuje. Proto je důležité neodkládat boj proti nim. Hraboši se v zahradách objevují na jaře a mohou škodit celé léto až do podzimu. Během této doby se také rozmnožují. Shromažďují zásoby na zimu – hlavně ve formě semen – a pokud jim chybí jídlo, často hlodají kůru stromů.

Zdroj obrázku: Freepik

Skořice proti hrabošům

Z několika přírodních a ověřených způsobů, jak se zbavit hrabošů, se doporučuje dát specifické produkty do hnízd, jejich vůně je odpudí. Jeden z nich je populární v kuchyni – skořice. Toto koření dráždí hraboše, takže může přinést uspokojivé výsledky a přimět je, aby se odstěhovali. Je třeba připomenout, že nejlepších výsledků bude dosaženo pomocí čerstvé skořice, která má velmi intenzivní aroma.

Mohlo by vás zajímat:  Proti zavíječi zimostrázovému funguje přírodní postřik na bázi sody nebo octa

Pronásledujte zahradní hraboše a nasypte mletou skořici do hnízd a chodeb nebo do nich vložte několik čerstvých tyčinek. Potom stačí zkontrolovat, zda hraboši přestali škodit. Jako skořice bude fungovat i česnek. Jak se ukazuje, mnoho lidí ve svých zahradách používá skořici i k boji proti jiným škůdcům, například krtkovi. Používá se přesně stejným způsobem jako na hraboše. Tato metoda by měla přinést rychlé účinky.

Zdroj: https://pestkill.org/voles/getting-rid/
Přidat na Seznam.cz