Top View Organic Oat Bran Brown Wooden Pot Dark Background

Hnojivo z ovesných vloček dodá energii domácím i zahradním rostlinám

Mnoho z nás má ovesné vločky spojené se snídaní. Jenže jak se ukázalo, mají široké spektrum využití i v zahradě. Z ovesných vloček si můžete vyrobit silné domácí hnojivo, které dodá rostlinám potřebné živiny. Navíc stojí jen pár korun. Díky tomuto jednoduchému triku ušetříte hodně peněz. A nákup drahých hnojiv už vás ani nenapadne.

Proč je hnojivo z ovesných vloček pro rostliny tak prospěšné?

Díváte se na své rostliny a nejraději byste je vyhodili? Pokud nejsou v dobré kondici, rozhodně tak nečiňte. Mnohdy totiž existuje šance, že je zachráníte. A nebude vás to stát majlant. Nemusíte mít po ruce žádné kouzelné elixíry nebo něco takového. Mnohdy stačí jen obyčejná surovina, kterou máte s největší pravděpodobností doma. A nestojí moc peněz.

Mohlo by vás zajímat:  Vonné oleje dokážou bojovat proti nachlazení více než drahé léky. Díky inhalaci přinesou skutečnou úlevu

Pro oživení pokojových nebo venkovních rostlin skvěle poslouží ovesné vločky. Ty jsou bohaté na bílkoviny, sacharidy a cenné minerály, jako je zinek, hořčík, fosfor, dusík a měď. Všechny tyto látky jsou nezbytné pro zdravý růst a vývoj rostlin. Pokud svým květinám připravíte hnojivo z ovesných vloček, dodáte jim vše, co potřebují. A to doslova za pár korun.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak vyrobit hnojivo z ovesných vloček

Výroba hnojiva z ovesných vloček je extrémně jednoduchá. Je to především proto, že ho můžete využít hned dvěma způsoby.

Mohlo by vás zajímat:  Po dlouhé zimě se zahrada probouzí opět k životu, připravte ji na novou sezonu

První metoda je úplně nejjednodušší. Ovesné vločky stačí nadrtit na jemný prášek a přisypat na zeminu kolem květin. Tuto možnost doporučujeme především pro venkovní květiny.

Druhý způsob doporučujeme pro pokojové rostliny. Spočívá v tom, že si připravíte tekuté hnojivo. 3 polévkové lžíce dobře rozemletých ovesných vloček zalijte jedním litrem teplé vody. Nechte několik hodin působit. Nezapomeňte čas od času promíchat. Pak stačí scedit přes sítko, extrakt nalít do rozprašovače a postříkat listy rostlin. Také můžete hnojivo nalít přímo do zeminy ke květině. Pokud hnojivo nespotřebujete, zbytek vylijte.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/gardens/oatmeal-fertilizer-for-plants
Přidat na Seznam.cz