Top View Organic Oat Bran Brown Wooden Pot Dark Background

Hnojivo z ovesných vloček dodá energii domácím i zahradním rostlinám

Mnoho z nás má ovesné vločky spojené se snídaní. Jenže jak se ukázalo, mají široké spektrum využití i v zahradě. Z ovesných vloček si můžete vyrobit silné domácí hnojivo, které dodá rostlinám potřebné živiny. Navíc stojí jen pár korun. Díky tomuto jednoduchému triku ušetříte hodně peněz. A nákup drahých hnojiv už vás ani nenapadne.

Proč je hnojivo z ovesných vloček pro rostliny tak prospěšné?

Díváte se na své rostliny a nejraději byste je vyhodili? Pokud nejsou v dobré kondici, rozhodně tak nečiňte. Mnohdy totiž existuje šance, že je zachráníte. A nebude vás to stát majlant. Nemusíte mít po ruce žádné kouzelné elixíry nebo něco takového. Mnohdy stačí jen obyčejná surovina, kterou máte s největší pravděpodobností doma. A nestojí moc peněz.

Mohlo by vás zajímat:  O svátcích a oslavách naše trávení trpí. Uleví mu známé i méně tradiční metody

Pro oživení pokojových nebo venkovních rostlin skvěle poslouží ovesné vločky. Ty jsou bohaté na bílkoviny, sacharidy a cenné minerály, jako je zinek, hořčík, fosfor, dusík a měď. Všechny tyto látky jsou nezbytné pro zdravý růst a vývoj rostlin. Pokud svým květinám připravíte hnojivo z ovesných vloček, dodáte jim vše, co potřebují. A to doslova za pár korun.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak vyrobit hnojivo z ovesných vloček

Výroba hnojiva z ovesných vloček je extrémně jednoduchá. Je to především proto, že ho můžete využít hned dvěma způsoby.

Mohlo by vás zajímat:  Při honbě za dokonalým trávníkem nadělají mnozí spoustu zbytečných chyb. Méně je někdy více

První metoda je úplně nejjednodušší. Ovesné vločky stačí nadrtit na jemný prášek a přisypat na zeminu kolem květin. Tuto možnost doporučujeme především pro venkovní květiny.

Druhý způsob doporučujeme pro pokojové rostliny. Spočívá v tom, že si připravíte tekuté hnojivo. 3 polévkové lžíce dobře rozemletých ovesných vloček zalijte jedním litrem teplé vody. Nechte několik hodin působit. Nezapomeňte čas od času promíchat. Pak stačí scedit přes sítko, extrakt nalít do rozprašovače a postříkat listy rostlin. Také můžete hnojivo nalít přímo do zeminy ke květině. Pokud hnojivo nespotřebujete, zbytek vylijte.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/gardens/oatmeal-fertilizer-for-plants
Přidat na Seznam.cz