Orchideje patří mezi oblíbené dárky, zejména ženy oceňují jejich krásné květy a květníky zdobí parapety oken v obývacích pokojích i zimní zahrady. Tyto hrnkové rostliny patří mezi ty, které nevyžadují příliš péče a nejsou vrtošivé, přesto je nutné dbát na jejich zalévání. Přebytek vody může být důvodem pro opadávání květů, pro hnití kořenů nebo pro houbovou infekci. Jak tedy orchideje zalévat? Ideální je připravit pro tuto nevšední krásku z deštných pralesů pořádnou koupel! Zálivka jako stěžejní úkol U pěstování orchidejí hraje zalévání hlavní roli, protože ovlivňuje růst i kvetení.
Exotické rostliny mohou do vašeho domova nebo zahrady přinést nádech tropů nebo jiných vzdálených míst. Zatímco se jim daří v teplém a mírném podnebí, během drsných zimních měsíců mohou čelit značným problémům. S náležitou péčí a pozorností však můžete svým exotickým rostlinám pomoci přečkat zimu a prospívat po celý rok. Poznejte své exotické rostliny Než se pustíte do zimní péče, je nezbytné porozumět specifickým potřebám vašich exotických rostlin. Různé druhy mohou mít různé teplotní tolerance, požadavky na světlo a potřebu vody. Prozkoumejte původ a vlastnosti každé rostliny, abyste zajistili nejvhodnější prostředí. Tyto znalosti budou neocenitelné při přípravě na zimní sezónu.
Orchideje jsou i v našich končinách velmi oblíbenou pokojovou rostlinou. Jejich hlavní výhodou jsou netradiční vzhled a krásné květy. Právě u těch se ale často stává, že časem zmizí.
Orchideje patří mezi nejoblíbenější pokojové rostliny, které se běžně pěstují v českých domácnostech. A není divu, když se o ně dokážeme řádně postarat, odmění nás nádhernými květy, kterým jiné druhy rostlin mohou jen stěží konkurovat.
Na jaře a v letních měsících si můžeme užívat zeleně na každém kroku. V zimě je to mnohem těžší. Naštěstí doma můžeme mít k dispozici zelené rostliny po celý rok.
Jen málokterá okrasná květina, která vyroste i v českých podmínkách, má krásnější květy než orchideje.
Orchideje se řadí mezi exotické rostliny a vyznačují se bohatým květenstvím, které má různé barvy. Nejčastěji mají květy bílou, fialovou, žlutou nebo růžovou barvu.
O česneku se nejčastěji hovoří v souvislosti s recepty tuzemské i středomořské kuchyně, ale funguje též výtečně jako hnojivo. Použití se doporučuje zejména na orchideje, které podle zahradníků následně kvetou jako o život a bujně rostou.