Dracéna udělá radost každému pěstiteli, není náročná a stane se chloubou interiéru
Každý interiér vypadá přívětivěji, pokud jej zdobí živé květiny. Tou nejčastěji se vyskytující v našich domácnostech je právě dracéna (Dracaena marginata) – rostlina s bílo-zelenými listy, která nás při správné péči může snadno přerůst. Jak se o ni starat, aby dosáhla úctyhodných rozměrů? Rozhodně nic nezkazíte rozmazlováním v podobě hnojení, pravidelného přesazování a častého sprchování.
Je vhodná i pro začínající pěstitele
A to právě pro její nenáročnost. Můžete si na ní natrénovat tu nejlepší péči, kterou snadno využijete i u ostatních druhů rostlin. Základem je výběr vhodného stanoviště. Dracéna upřednostňuje místa s intenzivním denním světlem, ale bez přímého slunečního svitu, který by její listy mohl ošklivě spálit. Vhodné je umístění na východních nebo západních parapetech, kde sluníčko nemá příliš velkou intenzitu. Teplota v místnosti, kde tuto rostlinku pěstujete, by neměla klesnout pod 13 °C a přesáhnout 30 °C, optimální je pokojová teplota v rozmezí 18–26 °C.
Pravidelné zalévání je základ úspěchu
To samozřejmě platí u všech květin, kromě kaktusů. Málokterá rostlina má ale tak speciální požadavky na zálivku jako dracéna. Vyžaduje odstátou nebo filtrovanou vodu bez vodního kamene v dostatečném množství. Nesmí dojít k vyschnutí zeminy v květináči, ale naopak ani k jejímu přelití, pak by hrozilo uhnívání kořenů a odumření rostliny. Potěšíte ji také studenou sprchou několikrát do týdne. Co se týče přesazování, mělo by být uskutečněno alespoň jednou ročně. Dracénu přesazujeme do dobře propustné půdy a pravidelně hnojíme (např. banánovými slupkami nebo vaječnými skořápkami). Substrát vhodný pro tento druh rostlin seženete v každém obchodu se zahradnickými potřebami.
Zdroj https://www.gardeningknowhow.com/houseplants/dracaena/dracaena-houseplant-care.htm