Lyme Borreliosis Disease Encephalitis Virus Infectious Dermacentor Tick Arachnid Parasite Macro Encephalitis Infected Tick Insect Green Grass Sunshine Summer

Díky těmto rostlinám se budou klíšťata vaší zahradě vyhýbat

V naší zemi se vyskytuje více než dvacet jedna druhů klíšťat. I když se tento pavoukovec zdá neškodný, může být velmi nebezpečný, hlavně z důvodu přenosu různých chorob. Klíšťata se ráda zdržují ve vysoké trávě a různých shlucích keřů. Bohužel se stále více mohou vyskytovat i na našich zahradách, a proto je dobré se před nimi chránit.

Klíšťata je nemají ráda

Naštěstí můžete svou zahradu před klíšťaty velmi snadno ochránit. Nemusíte k tomu ani používat různé chemické postřiky, jednoduše si stačí vybrat správné rostliny, které je budou svou vůní plašit. Velkou výhodou těchto rostlin je i fakt, že budou krásnou ozdobou vaší zahrady.

Mohlo by vás zajímat:  Zahrada potřebuje před škůdci chránit také během zimy

Rýmovník, pocházející z Asie a jižní Afriky, roste velmi rychle a jeho charakteristická citrónová vůně vystraší komáry i klíšťata. Levandule je okouzlující dekorativní rostlina s fialovými květy a extrémně silnou vůní, která účinně odstrašuje klíšťata a méně nebezpečný, ale perzistentní hmyz. Levandule svojí vůní naopak přitahuje užitečný hmyz.

Zdroj obrázku: Freepik

Užitečné rostliny

Pelargonie je krásná rostlina s růžovými, fialovými nebo červenými květy. I když to tak nevypadá, je vysoce toxická, naštěstí i pro klíšťata. Bohužel je nebezpečná také pro psy a kočky. Okouzlující jednoleté rostliny se žlutooranžovými květy, které lidé obvykle nemají rádi kvůli zápachu, se vyznačují intenzivní bylinnou vůní, kterou klíšťata doslova nenávidí.

Mohlo by vás zajímat:  5 kreativních způsobů, jak využít kaštany v domácnosti

Klíšťata mají ráda tmavá a vlhká místa, husté houštiny, shluky ostružin, vysoké trávy nebo okraje vodních nádrží. Dávejte proto pozor, aby takovýchto míst bylo na vaší zahradě co nejméně. Také se snažte co nejčastěji sekat trávník, aby tráva byla co nejkratší a klíšťata tak neměla možnost se u vás zabydlet.

Zdroj: https://sawyergardencenter.com/blog/76708/6-ways-to-keep-ticks-out-of-your-yard-naturally
Přidat na Seznam.cz