Image Flower Vintage Background Beautiful Nature Toning Spring Nature Design Sun Plant

Díky jednoduchému triku už rostliny nebudou trpět žízní a jejich přesazování bude hračka

Milujete pohled na barevné květiny na vašich okenních parapetech, ale občas se vám stane, že nějaká rostlinka ze záhadných důvodů uhyne? Pokud si myslíte, že by chyba mohla být v nedostatku pravidelné zálivky, zkuste tento trik, který vám péči o květiny usnadní. Podívejte se, jak rychle může být péče o pokojové rostliny jednodušší.

Kávový filtr zajistí dostatečnou vlhkost

Je pravda, že zaléváte rostliny v květináčích, až když začnou vadnout? Někdy je těžké na pravidelné zalévání nezapomenout. Usnadníte si to ale umístěním kávového filtru do květináče. To ochrání rostliny před příliš rychlým vysycháním a nedostatkem vody.

Mohlo by vás zajímat:  Oživte svou koupelnu drobnými doplňky a příjemnou vůní. Bude vždy svěží a čistá

Zvolte zlatou střední cestu

Příliš mnoho vody může rostlině uškodit stejně jako dlouhodobé sucho. Vlhké kořeny mají omezený přístup ke vzduchu a minerálům, a proto snadněji začínají hnít. Asi je samozřejmé, že se to velmi rychle projeví na kondici celé rostliny. Listy mohou začít opadávat, objevují se změny barvy na listech a květech a rostlina může být náchylnější k houbovým chorobám a škůdcům. Absorpční a zároveň polopropustný kávový filtr v květináči zajistí, že rostlině nebude chybět vůbec nic.

Mohlo by vás zajímat:  Díky jedinému triku se brambory nerozvaří a uchovají si maximum prospěšných látek
Zdroj obrázku: Freepik

Filtr jako ochrana při přesazování

Kávový filtr vám poslouží také jako ochranná vrstva, do které vložíte zeminu a celou rostlinu. Při přesazování pak květinu snadno dostanete z květináče ven bez nepříjemného sypání zeminy na parapet nebo potrhání kořenů.

Kávu využijte i jako hnojivo

Káva je příkladem přírodního a ekologického hnojiva pro rostliny, takže ji rozhodně po použití nevyhazujte, ale schovejte si ji. Velkou výhodou tohoto řešení je nejen hospodárnost, ale také to, že kávová sedlina uvolňuje živiny poměrně pomalu, a rostlina je tak déle vyživována. Také pomáhá eliminovat vysychání půdy a podporuje zdravý růst květin. Stačí kávovou sedlinu jemně a v rozumném množství nasypat na povrch zeminy v květináči.

Zdroj: https://onecreativemommy.com/gorgeous-coffee-filter-flowers-tutorial/
Přidat na Seznam.cz