Plant White Cup With Word Tea It

Citronová šťáva podnítí strom štěstí k růstu nových listů

Tato okrasná rostlina je velmi oblíbená. Popularitu získala především svou schopností odolávat drsným podmínkám a zajímavými kulatými listy. Název této rostliny je tlustice, ale většině lidí je známá jako strom štěstí. Ke stromu štěstí se váže pověra, že pokud bude umístěn v jižní části domu, zajistí všem obyvatelům finanční úspěch. Někdy se stane, že rostlina začne ztrácet své listy. Stačí jednoduchý trik, aby rostlina znovu rychle obrostla.

Kde se vzal strom štěstí

Oblíbený strom štěstí může ve volné přírodě dorůst až do výšky dvou metrů. V domácím prostředí není rostlina schopna této výšky dosáhnout. Tlustice má více než 200 druhů a roste především v Africe. Tlustice svým vzhledem připomíná bonsaj. Jde o zelený sukulent, který stejně jako kaktus uchovává vodu ve svých dužnatých listech. Silné stonky této rostliny časem zdřevnatí, proto se jí hovorově říká strom.

Mohlo by vás zajímat:  Květiny vytvoří krásnou dekoraci i v koupelně. Některým se ve vlhku bude náramně líbit
Zdroj obrázku: Freepik

Správná péče o tlustici

Strom štěstí není náročný na péči. Tlustice má ráda mírně hlinitý nebo písčitý substrát. Pokud půdu shora pokryjete další vrstvou drobných kamínků, snížíte tím odpařování vody a dodáte rostlině krásný vzhled. Je dobré dát strom štěstí na místo, kde bude mít dostatek světla. Pokud bude strom štěstí na světlém místě, odvděčí se krásným zbarvením. Na koncích listů se objeví červené pruhy. Naopak jestli necháme rostlinu ve stínu, bude bledá. Ačkoli má tlustice ráda dobře osvětlené místo, v létě za horkého počasí by se měla dát do polostínu a je potřeba ji častěji zalévat. Při zalévání je důležité nalít vodu přímo do substrátu, ne na listy. V zimním období nemá tlustice žádný problém. Má ráda suchý vzduch, takže jí topná sezóna nevadí. Pokud budeme v zimě větrat, měli bychom dbát na to, aby nebyla rostlina vystavena mrazivému vzduchu.

Mohlo by vás zajímat:  Také orchideje potřebují jednou za čas přesadit. Stačí dodržet několik zásad a budou znovu spokojené

Zázračný elixír s citronovou šťávou

Existuje jednoduchý trik, aby stromu štěstí znovu vyrašily nové listy. Potřebujeme jen vodu a citronovou šťávu. Stačí do vody přidat pár kapek citronové šťávy a zalévat rostlinu jednou za měsíc. Tento elixír rostlinu oživí a brzy se objeví i nové listy.

Zdroj: https://www.thespruce.com/crasslua-1402868
Přidat na Seznam.cz