Onion Garlic Cloves With Wooden Texture Background

Cibulové hnojivo posílí rostliny doma i na zahradě a odežene nebezpečné škůdce

Cibule je v kuchyni poklad. Používáme ji velmi často a především ji vždy máme doma. Mnoho jídel by bez ní nemělo tu správnou chuť. Ale jde využít i jinak. Možná vás to ještě nenapadlo, ale cibulové slupky nemusíte házet do koše. Prokážou službu i u hnojení rostlin. Obsahují mnoho živin, které udělají velkou radost vašim rostlinám.

Péče o květiny bez chemie

Chcete o rostliny pečovat bez chemie a s pomocí přírody? Cibule vám to umožní. Díky jejím slupkám si můžete vytvořit levné domácí hnojivo, které nic nestojí a nezabere ani mnoho času. Během chvilky ho máte hotové a vaše rostliny vám poděkují!

Mohlo by vás zajímat:  Proti škůdcům v zahradě působí česnek, ocet, káva nebo vazelína

Účinné látky v cibulových slupkách

Cibulové slupky obsahují obrovské množství živin: vitamíny skupiny B, C a E a minerály, jako je fosfor, železo, draslík, hořčík, měď a mangan. Pomohou vašim rostlinám stát se silnějšími a odolnějšími vůči škůdcům a nejrůznějším chorobám. Listy rostlin budou mít po použití tohoto hnojiva nádhernou zelenou barvu, proto jsou doporučovány především pro orchideje.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si vyrobit cibulové hnojivo?

Nejprve nasbírejte slupky ze dvou až tří cibulí. Můžete použít nejen klasickou cibuli, ale i červenou nebo jarní cibulku. Připravíte si nádobu se vzduchotěsným uzávěrem. Do této nádoby nalijete 1 litr vody, přidáte cibulové slupky a uzavřete ji. Pak ji umístíte na chladné a stinné místo, kde ji necháte 24 hodin odstát. Poté cibuli přecedíte a hnojivo přelijete do jiné nádoby. Touto směsí rostliny zalévejte jednou týdně. První výsledky se dostaví poměrně rychle, většinou již po třetím zalití.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí výroba ekologického hnojiva. Ušetřete za drahé přípravky v obchodech

Můžete je použít i na jiné rostliny

Pokud máte zahradu, můžete si připravit hnojivo i na venkovní rostliny. Bude fungovat velmi podobně. Připravíte ho úplně stejně. Vaše venkovní rostliny ochrání před plísněmi, škůdci a různými chorobami a zároveň ušetří nemalé výdaje za postřiky plné chemie.

Zdroj: https://www.thebetterindia.com/260825/hack-how-to-make-organic-garden-fertiliser-onion-peel-kitchen-waste/
Přidat na Seznam.cz