Flower Meadow 5278228 1920

Arktickou krásku nezničí ani tuhé mrazy, i zimní zahradu mohou zdobit krásné květy

Pokud si myslíte, že rostliny netolerují chladné počasí ani zimy, jste na omylu. Jedné z nich nevadí ani mrazivé období. Jedná se o rostlinu, která nese název arktické zlato. Perfektně vyplní volný prostor na zahradě a pokvete i na konci roku. Vzhledem připomíná heřmánek, ale jedná se pouze o okrasnou rostlinu, která na dlouhých stonkách kvete bílými květy se žlutým středem.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pokud nechcete, aby vaše zahrada zela prázdnotou, když se ochladí, nezapomeňte do ní zasadit arktické zlato. Tato krásná rostlina kvete na konci září a je schopna přežít i velmi těžké mrazy. Může dosáhnout výšky až 40 centimetrů.

Mohlo by vás zajímat:  Oblíbené balkonové rostliny udrží komáry i mouchy daleko

Vzhled mrazivé krásky

Arktické zlato se vyznačuje hustým listím a bílými květy, které získají časem lehce růžový nádech. Není to vůbec rostlina náročná na pěstování, sice si lebedí v záři slunečních paprsků, ale dobře snese i nízké teploty. Rostlina vytvoří krásnou dekoraci na zahradě, i v záhonku na dvorku.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Arktické zlato vystřídají sněženky

Arktické zlato vám na zahradě bude kvést ještě v pozdním podzimu, a pokud ho nezavalí sněhové závěje, pokvete i v čase mírné zimy. A hned po začátku nového roku mohou arktické zlato vystřídat tradiční zahradní sněženky, které se objevují snad v každé české zahradě. Stačí jen, aby trochu polevila sněhová nadílka. Vy se tak můžete těšit z rostlin nejen na jaře a v létě, ale také i v zimě mimo sezónu. A mít rostlinky pro potěchu oka celý rok se určitě líbí každému, kdo má rád trochu přírody. Pokud chcete více barev, dopřejte si vedle sněženek také bledule. Sněženky a bledule patří k rostlinám, které se na našich zahradách objevují po sněhu jako první. Péče o ně není nijak náročná a udělají parádu po dlouhé zimě hned jako první.

Přidat na Seznam.cz