Ornamental Onion 5209953 1280

Zahradním i domácím rostlinám prospějí hnojiva, která snadno vyrobíte v kuchyni

Kvalitně hnojené rostliny jsou šťastné rostliny. Jen rostliny, kterým je poskytnuta dobrá péče, dostatek vody a vhodného hnojiva, se mohou stát chloubou zahrady či domácnosti. Samozřejmě můžete sáhnout po hotových přípravcích, ale domácí prostředky jsou k nim dobrou alternativou. Nejenže jsou snadno dostupné, efektivní a levné, ale především bezpečnější. Jak tedy použít kvasnice, čaj, kávu, rýži, zeleninovou vodu, dřevěné uhlí nebo aspirin k hnojení květin?

Kvasnice

Obrovská popularita kvasnic nikoho nepřekvapuje. Cenné složky, které kvasnice obsahují, pomáhají zdraví a našly široké použití v kosmetickém průmyslu a zahradničení. Na vitamíny bohaté kvasnice senzačně stimulují stav rostlin a pomáhají rychlejšímu růstu a kvetení. Rostliny proto pravidelně zalévejte vodou s příměsí kvasnic.

Mohlo by vás zajímat:  Zorganizujte svou lednici, řadu potravin není nutné chladit, další stačí umístit na správná místa

Přírodní kondicionér

Je dokázáno, že voda, která zůstává po vaření rýže, těstovin či brambor, je ideální jako přírodní kondicionér pro květiny. Obsažené vitamíny a minerály podporují fotosyntézu a urychlují růst kořenů. Působí jako přírodní hnojivo, které vyživuje a zavlažuje rostlinu. Důležité je, aby voda měla pokojovou teplotu. Zalévat by se mělo pravidelně jednou týdně.

Zdroj obrázku: Pixabay

Dřevěné uhlí

Vzhledem k bohatému množství složek dokonale stimuluje růst rostlin, a proto může být použito jako přírodní hnojivo. Stačí jej trochu rozdrtit a smíchat se zeminou. Dřevěné uhlí v práškové dobře působí také na stav půdy, kterou účinně čistí, a pomůže se zotavením prořezaných výhonků.

Mohlo by vás zajímat:  Dýně existuje mnoho druhů a tvarů. Vyberte tu nejlepší pro svou domácí dekoraci

Aspirin

Aspirin se nejčastěji používá při bolesti hlavy. Zde však jeho účinky nekončí. Může prodloužit životnost květin a urychlit jejich růst. Jednoduše rozpusťte jednu tabletu ve vodě. Aspirin posílí kořeny, rostlinu i listy, kterým navíc dodá intenzivní zelenou barvu. Pro nejlepší výsledky by měla být léčba aspirinem používána jednou za dva měsíce.

Čaj a káva

Káva nebo čaj nám lahodí svou chutí. Kromě jejich chuti stojí za to připomenout vlastnosti kávové sedliny či čaje. Kávovou sedlinu jednoduše smíchejte s půdou, kterou nakypří a zlepší skladovací kapacitu vody, čímž podpoří růst rostliny. Čajové sáčky naopak umístěte na dno květináče, kde rostlinu vyživí a zároveň absorbují přebytečnou vodu.

Přidat na Seznam.cz