Gipoestes 3357006 1920

Trend interiérových rostlin se nese v růžových tónech. Skvěle doplní ostatní zelené květiny

Interiér bez pokojových květin působí dost často stroze až sterilně. Všichni známe klasické pokojové květiny se zelenými listy. Nebojte se inovace a pořiďte si do bytu rostliny s okrasnými listy. Hitem poslední doby jsou růžové. Takový druh květin dotvoří a vizuálně zahřeje minimalistický nebo i severský typ bydlení. 

Rozsviťte si interiér třeba fitónií nebo podrostovkou

Fitónie je jedinečná rostlina, jejíž barevné žíhání na listech vypadá jako hadí kůže. Proto se tak květině občas i přezdívá. Zakoupit můžete různé druhy, pokud ale chcete vyloženě růžovou, ptejte se po Verschaffeltově fitónii. Ta je poměrně náročná na pěstování, nesnáší přímé sluneční světlo, dobře prosperuje v polostínu. Mimo to je velmi náchylná na vysušení, potřebuje mít vlhký substrát a také vyšší vzdušnou vlhkost. Fitónii dopřejte výživný, mírně kyselý substrát. Velmi pěkně poroste například na parapetu v koupelně.

Mohlo by vás zajímat:  Květiny v obchodě mohou být lákavé a levné, obezřetnost je však na místě
Zdroj obrázku: Pixabay

Podrostovka listoklasá je původem keřík z Madagaskaru, který dorůstá do výšky až jednoho metru. Listy podrostovky zdobí velké růžové skvrny, skoro jako kdyby je postříkal malíř barvou. Pokud si chcete pořídit podrostovku, dopřejte jí jílovitou půdu a hnojivo určené pro rostliny s ozdobnými listy. Pozor, rostlina vyloženě nesnáší průvan a kouř z cigaret.

Zdroj obrázku: Pixabay

Stromanthe ze Střední Ameriky vás nadchne

Pokojová květina s neobvyklým názvem Stromanthe není v češtině pojmenována. Rostlina vás uchvátí svými pestrobarevnými listy (druh Multicolor nebo Horticolor). Není to zrovna květina pro zapomnětlivé, protože potřebuje pravidelnou zálivku a mlžení listů. Můžete ji obložit i kamínky nebo mechem, aby květina nevysychala. Pralesní rostlina vyžaduje rozptýlené světlo a hnojivo pro zelené rostliny. Pokud ji vystavíte příliš silnému slunečnímu svitu, začne ztrácet listy. Teplota v místnosti by u této exotické krasavice neměla klesnout pod 18 °C.

Přidat na Seznam.cz