Closeup Spanish Snail Arion Vulgaris Outdoors (2)

Past z octa a piva naláká slimáky a zlikviduje je přírodní cestou

Slimáci mohou být pro zahrádkáře obtíž, způsobují zkázu na rostlinách a zelenině. I když je k dispozici řada komerčních produktů pro hubení slimáků, mnohé z nich obsahují škodlivé chemikálie, které mohou mít negativní účinky na životní prostředí a další užitečné organismy. Existuje však jednoduché a přirozené řešení, jak se s tímto slizkým problémem vypořádat: past z octa a piva. Tato laciná a ekologická metoda si získala oblibu mezi zahradními nadšenci jako účinný prostředek k lapení slimáků bez použití škodlivých látek.

Jak na výrobu

Octovo-pivní past přitahuje slimáky díky pachům vznikajícím při kvašení. Slimáci jsou přitahováni kvasnicovou vůní vydávanou pivem a kyselou vůní octa, díky čemuž je tato kombinace neodolatelným lákadlem. Past funguje tak, že slimáky naláká do nádoby směs octa a piva, kde se utopí. Pro výrobu postupujte následovně:

  1. Určete ve své zahradě oblasti, kde se slimáci nejvíce vyskytují, například v blízkosti rostlin nebo ve vlhkých rozích. Umístěte past strategicky do těchto míst.
  2. Naplňte mělkou nádobu směsí piva a octa. Poměr piva a octa by měl být 1 : 1. Naplňte nádobu asi do poloviny, aby se slimáci mohli snadno dostat ke směsi.
  3. Ponořte nádobu do země, okraj ponechte na úrovni země. To slimákům usnadní vlézt do pasti.
  4. Slimáci budou přitahováni k pasti a utopí se v tekutině. Nádobu podle potřeby vyprázdněte a znovu naplňte směsí octa a piva. Pravidelné čištění pasti zajistí její účinnost.
Mohlo by vás zajímat:  Zahradu před hraboši a dalšími škůdci ochrání česnek
Zdroj obrázku: Freepik

Výhody octovo-pivní pasti

  • Přírodní a netoxická: Na rozdíl od chemických metod hubení slimáků je tato past přírodní a netoxickou alternativou. Neškodí jiným organismům, domácím zvířatům ani lidem.
  • Cenově dostupná: Materiály potřebné pro výrobu jsou snadno dostupné a levné. Můžete snadno vytvořit více pastí, aniž byste museli sáhnout hluboko do kapsy. Bezproblémová je také pravidelná kontrola a čištění pasti.
  • Šetrná k životnímu prostředí: Používáním octovo-pivní pasti přispíváte ke zdravějšímu a udržitelnějšímu zahradnímu ekosystému. Minimalizuje totiž používání škodlivých pesticidů a chrání užitečný hmyz a volně žijící zvířata.
Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/plant-problems/pests/insects/killing-slugs-with-beer.htm
Přidat na Seznam.cz