Carpet Corgi

Mokré čištění koberců je ideální pro majitele zvířecích společníků

By: Eric Seiler

Jsme národ milovníků domácích mazlíčků, každá druhá domácnost vlastní minimálně jednoho psa nebo kočku. Nežijí jen venku na zahradách u domů, ale většinou v naší těsné blízkosti, v domech nebo bytech. Tráví tam většinu času, po který jsou jejich majitelé v zaměstnání a ven chodí s majitelem na procházky a pořádně se vyvenčit. Kočky jsou v domácnostech ještě častěji, než psi, někdy ani ven nechodí a pohodlí a teplo domova jim naprosto vyhovuje. S přechodem zimy na teplé jarní a letní počasí začínají línat a ztrácejí velké množství chlupů. I přes časté kartáčování jsou chlupy všude, na kobercích, na sedačkách i židlích. V tomto období musíme věnovat zvýšenou pozornost úklidu a vysávání. I při častém vysávání zůstávají nečistoty a částečky kůže domácích mazlíčků v kobercích a dostávají se hlouběji do jejich struktury. Sedačky bývají zase znečišťované od slin a mokrých čumáků po pití. A po těch nejmenších, štěňátkách a koťatech, někdy zůstane i nějaká ta loužička.

Mohlo by vás zajímat:  Nemoci ovocných stromků a chemikálie

Jednoduché odstranění skvrn ze sedaček a koberců

I přes včasné vyčištění skvrn ze sedaček, koberců a židlí, na nich mohou zůstávat mapy a ztmavlá místa. Ideální způsob, jak se takovýchto pozůstatků zbavit, je nechat je hloubkově vyčistit. Velmi účinný je mokrý způsob hloubkového čištění, který odstraní z koberců a čalouněného nábytku všechny nečistoty a současně je zbaví nežádoucích pachů a příjemně je provoní. Mokré čištění by se mělo provádět minimálně jednou ročně, pokud dokážou domácí mazlíčci nadělat více nepořádku a vše více ušpinit, tak i dvakrát až třikrát ročně.

Mohlo by vás zajímat:  Jak pěstovat orchideje doma

Na hloubkové mokré čištění v Praze a v okolí do 40 km se specializuje firma s dlouholetou tradicí – Čištění koberců Praha. Provádí čištění koberců, sedacích souprav, židlí, jiného čalouněného nábytku, autosedaček, kočárků a také pelíšků vašich domácích mazlíčků. Nabízí nejnižší ceny na trhu a poskytuje slevy pro seniory, ZTP zákazníky, studenty a také slevy při opakovaném využití jejích služeb. Firma Čištění koberců Praha kromě čištění koberců nabízí také službu Mytí oken Praha a dokonale se přizpůsobí vašim časovým požadavkům, provádí i expresní čištění bez příplatku, čištění ve večerních hodinách, víkendech a svátcích. Odborníci s dlouholetou praxí provádí čištění promocí speciálních čisticích strojů značky Kärcher. Od firmy Kärcher nakupují rovněž čisticí prostředky. Ty se rozmíchají v teplé vodě a jsou pod tlakem tryskami hubice vpraveny do koberce nebo sedačky a stejnou hubicí zase ihned vysáty zpět do přístroje do zvláštní nádoby. Koberec tak zůstává pouze vlhký. Další podrobné informace o mokrém čištění a o společnosti Čištění koberců Praha naleznete na jejích internetových stránkách.

Přidat na Seznam.cz