Hřebíček má antiparazitární účinky a pomáhá při bolesti zubů
Přestože hřebíček obvykle používáme v zimních měsících, jeho využití se vyplatí po celý rok. Přísada známá převážně ze svařeného vína může ve formě nálevu sloužit různým účelům. Nahraďte jím třeba žvýkačky a utište bolest zubů. Hřebíčkový nálev ale není vhodný pro každého, protože obsahuje látky, které mohou škodit.
Hřebíčky jsou vlastně červené plody
Hřebíček je oblíbenou rostlinou, která má červené plody podobné hřebíkům. Tento strom roste na Zanzibaru, ale také v Indonésii nebo na Madagaskaru. Když se hřebíček suší, získá onu hnědou barvu, jakou známe u nás. Hřebíček má spoustu prospěšných vlastností, o kterých možná ani nevíte. Používá se zejména při bolestech zubů. Jeho žvýkáním se do těla dostanou látky, které zamezí bolesti. Navíc se může použít také jako anestetikum.
Můžete si s jeho pomocí ulevit od bolestí břicha nebo žaludku. Obsahuje také vitaminy A, C nebo K a najdete v něm také bílkoviny, tuky i sacharidy. Minerály a látky, jako jsou železo, draslík, vláknina nebo fosfor, budou vhodné zejména k pročištění těla. Pokud ho budete jíst pravidelně, podpoříte tvorbu inzulinu. Omezíte riziko vzniku rakoviny, protože hřebíček pomáhá bojovat proti volným radikálům.
Jak si vyrobit hřebíčkový nálev?
Jestliže si chcete udělat nálev, budete potřebovat jenom hřebíček a vroucí vodu. Zalijte ho, přikryjte a počkejte 7 minut. Po této době už ho můžete vypít. Udělat nálev si můžete také z mletého hřebíčku, ale ten se zase tak často nepoužívá. Dvě lžičky mletého hřebíčku zalijte vroucí vodou, přikryjte a počkejte deset minut.
Jestliže máte podezření, že máte v těle parazity, můžete si právě hřebíčkem pomoci k tomu, že se jich zbavíte. K hřebíčku ale musíte přidat ještě lněné semínko. Tuto směs si můžete po několik dní přidávat například do jogurtu nebo ráno do kaše. Hřebíček podpoří hubnutí, takže ho můžete žvýkat každé ráno, abyste nastartovali metabolismus.
Zdroj: https://www.webmd.com/diet/health-benefits-cloves