Houseplant Ficus Flower Pot Home Flowers

Fíkus potřebuje dostatek zálivky a stálé místo. Hnojivo z piva mu dodá potřebné živiny

Fíkus patří v interiérové zeleni mezi nejoblíbenější. Zdobí domácnosti i kancelářské prostory, protože má vznosný vzhled. Zelené listy působí uklidňujícím dojmem. A nejde jen o živou dekoraci, fíkus funguje též jako praktická a nic nestojící čistička vzduchu. Fíkus není náročný na péči, přesto mu prospěje občasné zahnojení. A čím jiným než kvalitními domácími hnojivy, například pivním prostředkem, který rostlinu povzbudí k dalšímu růstu.

Nenáročná pokojovka

Kytka pro začátečníky? Fíkus je jistě správnou volbou, protože ke svému životu nepotřebuje žádnou speciální péči. Důležité je myslet na jeho umístění, aby nebyl vystavený přímým slunečním paprskům, oproti jiným tak nesmí zdobit parapety. Dobře je mu v zákrytu, ale ne ve tmě, ideálně v místnosti s rozptýleným světlem. Fíkus miluje pravidelnou a vydatnou zálivku, proto není příliš vhodný pro zapomnětlivce. Nesmí ale ani stát ve vodě, protože potom by kořeny zahnívaly. Naopak je možné listy očišťovat a pravidelně kropit, nebo přímo osprchovat.

Mohlo by vás zajímat:  Po tomhle drinku poroste zamiokulkas jako zblázněný. Bude chloubou i začínajícího pěstitele
Zdroj obrázku: Freepik

Žádné stěhování

Proč najednou fíkus chřadne a listy žloutnou? Jedním z důvodů může být nedostatečná zálivka, v takovém případě listy rychle začnou opadávat. Mezi další příčiny patří průvan nebo neustálé změny teplot, což platí při umístění u balkonových nebo vchodových dveří. Neméně často začnou listy žloutnout, hnědnout nebo přímo opadávat ve chvíli, kdy se květník s fíkusem přemístí. Nesnáší totiž změny a stěhování pro něj může být velmi traumatickým zážitkem, který může skončit fatálně. Čím naopak fíkus potěšit? Rozhodně úrodným substrátem a pravidelným hnojením.

Mohlo by vás zajímat:  Vytvořte na své zahradě přátelské prostředí pro ptáky nebo ježky

Domácí pivní hnojivo

Bujně rostoucí fíkus je radost, navíc dodá místnosti na zajímavosti, proto se doporučuje hnojit pomocí kejdy nebo vícesložkových hnojiv, která se aplikují ob týden. Velmi účinně působí též domácí hnojivo připravené z piva. Odstátou vodu přes noc stačí nalít do sklenice a přilít 50 mililitrů světlého piva. Po smíchání se tímto roztokem fíkus zalije alespoň dvakrát do měsíce, účinek bude rychle znát.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/garden-how-to/soil-fertilizers/using-beer-on-plants.htm
Přidat na Seznam.cz