Zelné obklady jsou první pomoc při zánětu i bolesti kloubů. Přikládat je lze až 5 dní

Naše babičky velmi dobře věděly, jak si poradit téměř s každou nemocí nebo zdravotním problémem. Jedním ze základů lidového léčitelství vždy byly také kapustové nebo zelné listy. Použít je mohou ženy se záněty prsů (hlavně při kojení), ale to není jediný způsob, jak je můžete využít. Podívejme se, jak můžete zelné listy využít naplno a co byste o nich měli vědět.

Proč používat zelný zábal?

Zelí patří mezi oblíbenou zeleninu. Obsahuje mnoho vitamínů a minerálů, takže byste ho měli zaručeně konzumovat. Je bohaté na kyselinu listovou, vitamíny B, A, E, K a velmi vzácný vitamín U, hořčík, draslík, vápník nebo arsen. Tato zelenina má antiseptické, protizánětlivé a analgetické vlastnosti. Právě z těchto důvodů je zelí důležité ve stravě i při léčbě zdravotních potíží.

Mohlo by vás zajímat:  Melounová detoxikace trvá šest dní, během nichž se organismus pročistí a získá znovu energii

V první řadě musíte myslet na to, že jde jen o podporu léčby. Nejde o její plnou náhradu. Můžete díky nim ale zmírnit první příznaky, než se dostanete k lékaři. Díky svým vlastnostem můžete zelné listy použít na bolesti kloubů, křečové žíly, revmatismus, kožní problémy, mateřská znaménka, otoky, zánět mandlí nebo prsou, bolesti v krku a další. Fungují také jako protirakovinný prostředek, a proto je můžete používat jako prevenci.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak používat zelí při zdravotních problémech?

Zábaly byste měli dělat z mladých listů zelí. Zelenina musí být syrová a studená. Před samotnou aplikací vložte listy do lednice. Můžete je také lehce nadrtit, aby se uvolnila léčivá šťáva, která se skrývá v listech. Zábaly byste neměli přikládat déle než 5 dnů. Jestli léčba nezabírá, navštivte svého lékaře. Při kojení musíte nejdřív nakojit dítě, dát si obklad a poté sprchu.

Mohlo by vás zajímat:  Bílý zabiják je téměř ve všem, co sníme. Nahradit cukr přitom není těžké

Při zánětech prsů při kojení nikdy nepostupujte jiným způsobem, jinak ublížíte svému dítěti. Zelné obklady jsou velmi bezpečné způsoby léčby bolesti kloubů, kožních problémům a dalších potíží. Vždy musíte myslet na správnou hygienu. V opačném případě si můžete sami přivodit kožní problémy, které budou nepříjemné a mohou se šířit i do jiných částí těla.

Zdroj: https://www.livestrong.com/article/205430-how-to-apply-raw-cabbage-leaves-for-the-relief-of-joint-pain/
Přidat na Seznam.cz