Zelená voda v bazénu: Tyto jednoduché kroky vám od ní pomohou

V letním období nás počasí přímo nutí se někde ochladit. A pokud se nemůžete ochladit v žádné klimatizované místnosti, nezbývá nic jiného než skočit do osvěžujícího bazénu. Jestliže máte na dvoře či na zahradě prostor, máte vyhráno. Postavit si zde můžete bazén a nemusíte se trápit horkem. Jenže, pokud je takové horko, že bazén zezelená, můžete se cítit bezradní.

Řasy

Právě horké počasí a slunce jsou největším viníkem zelené vody v bazénu. Tyto nevítané mikroorganismy jsou díky slunečním paprskům živeny a mají dokonalé prostředí pro růst. Běžným způsobem se těchto řas zbavíte přidáním chemikálie, jako je chlor, ale pokud zvýšíte množství až při zelenání vody, nemusí to mít účinek, který byste očekávali. Chcete-li zabránit zelené vodě, doporučujeme bazén po použití přikrývat plachtou a zvýšit množství chemie. Jestliže jste nestihli zezelenání vody zabránit, postupujte podle níže připravených kroků, které tuto skutečnost napraví.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak se zbavit zelené vody

Zelená voda nemusí vždy znamenat vypuštění bazénu a opětovného napuštění čistou vodou. Nyní bude potřeba zbavit se řas, které se množí ve vodě. Připravili jsme pro vás přesný postup, který zabere i na tu nejzelenější vodu. Budete potřebovat:

  • Testery pH do bazénu
  • Chlor Šok
  • Anti řasa

Nejdříve zkontrolujte pH a TA v bazénu, pomocí kvalitního testeru. Tyto hodnoty jsou velmi důležité a měly by dosahovat 100 a 150 ppm a pH 7,0 a 7,4. Nyní je načase zelenou vodu takzvaně šokovat. Podle velikosti vašeho bazénu nalijte požadované množství šokového chloru uvedeného na etiketě. Nyní řádně vodu promíchejte. Posledním krokem bude přidání anti řasy. Je to tekutá látka, která ničí řasy a zabraňuje opakovaného výskytu. Tímto jediným způsobem lze bazénovou vodu znovu vyčistit. Bohužel žádné jiné způsoby, kde by nebylo potřeba tolika chemie, nejsou účinné.

Přidat na Seznam.cz