Zbavte svou zahradu otravného hmyzu pomocí jednoduchých, ale účinných pastí

Hmyz dokáže být pořádně otravný vždy, když zrovna odpočíváme na zahradě u bazénu nebo pod pergolou. Co uděláte jako první, pokud se ho chcete zbavit? Vezmete plácačku nebo jiné chemické prostředky, kterými odlákáte hmyz. Někdy je nejlepším možným způsobem použít pasti, do nichž se hmyz lapí a už neuletí. Navíc nemusíte utrácet peníze, takové pasti lze jednoduše vyrobit.

Past na včely a vosy

Štípnutí od včely nebo vosy není pro zdravého člověka nebezpečné. Ale pokud je člověk na takové bodnutí alergický, měl by se mít na pozoru. Bude dobré, když vytvoříte past, kterou umístíte například kousek od pergoly nebo posezení. Připravte si láhev o objemu jeden a půl litru, ostrý nůž, silný provázek, lepicí pásku a trochu piva, stačí dvě deci. Nyní vezměte láhev a rozřízněte ji přibližně uprostřed. Nalijte do ní pivo a položte do láhve druhou část láhve hrdlem směrem dolů. Celou past následně upevněte lepící páskou tak, aby byla pevná. Vytvořte v lahvi naproti sobě dvě dírky a zavěste past například na větev keře či jinam. Hmyz nalétne dovnitř, ale ven už nevzlétne.

Mohlo by vás zajímat:  Humánní pasti na krtka, které fungují a neudělají z vás tyrana nebohých zvířat
Zdroj obrázku: Freepik

Past na komáry

Stejně jako vosy a včely mohou být i komáři pěkně otravní. Jejich přítomnost není příjemná, a už vůbec není příjemné, když nás bodnou. Vytvořte past a zbavte se jich, nebudou vás otravovat při společných večerech strávených s rodinou. Opět si vezměte velkou plastovou láhev, sklenici teplé vody, čtvrt šálku cukru, půlku droždí, lepicí pásku a hliníkovou fólii. Láhev v půlce rozkrojte a na dno nasypte rozdrobené droždí, cukr a vodu. Další krok proveďte stejně jako u předchozí pasti. Slepte k sobě a máte hotovo. Celou past zabalte hliníkovou fólií. Past umístěte na parapet nebo kus od posezení. Kvasnice uvolňují oxid uhličitý, který přiláká komáry.

Zdroj obrázku: Freepik

Past na mouchy a octomilky

Jakmile se oteplí, máme je doma okamžitě! Ano, řeč je o mouchách a octomilkách. Takový létavý hmyz najdeme nejčastěji tam, kde jsou potraviny, a to je kuchyň. Kdo by je v kuchyni chtěl? Nažeňte je do pasti, budete potřebovat sklenici, jablečný ocet a potravinářskou fólii. Nalijte ocet do sklenice a horní část, tedy hrdlo, pěvně zakryjte fólií. Do fólie vytvořte pomocí párátka několik děr. Můžete použít jiný ostrý předmět.

Zdroj: https://www.growveg.co.uk/guides/homemade-traps-for-garden-pests/
Přidat na Seznam.cz