Zázrak z jablečných slupek rozzáří domov čistotou, dokonale ale pročistí i naše tělo

Jíte pouze dužinu jablka a slupku vyhazujete? To je chyba. Můžete si z ní vyrobit domácí jablečný ocet, který bude chutnou přísadou do různých omáček a salátů. Dokonce poslouží i při úklidu a hubnutí.

Jablečný ocet na čištění a dezinfekci

Vyplatí se vědět, jak si vyrobit domácí jablečný ocet, protože vám pomůže ekologicky a bez chemie s úklidem. Můžete ho i použít jako náhradu klasického octa. Poradí si s nečistotami v kuchyni i koupelně, dodá vodovodnímu kohoutku lesk a bude užitečný i při čištění zrcadel a oken. Jablečný ocet lze použít také k čištění kožené obuvi a jemných materiálů. Stačí namočit hadřík do jablečného octa a otřít znečištěný povrch. S nepříjemným zápachem obuvi si poradí i hadřík namočený v domácím jablečném octě ponechaný v botách přes noc.

Zdroj obrázku: Freepik

Jablečný ocet jako pomocník při hubnutí

Jablečný ocet čistí tělo od toxinů, pomáhá spalovat tuky, reguluje hladinu cukru v krvi, podporuje trávení a dodává pocit sytosti. Díky těmto vlastnostem vám jablečný ocet může pomoci zhubnout. Zbaví vás tuku a zrychlí metabolismus. Pokud chcete použít jablečný ocet na hubnutí, smíchejte dvě polévkové lžíce octa se sklenicí převařené vody. Tuto směs pijte jednou denně. Nezapomeňte však, že samotný ocet vám nepomůže zhubnout, ale bude skvělým pomocníkem při dietách a cvičení.

Domácí jablečný ocet jako doplněk do kuchyně

Domácí jablečný ocet je také chutnou přísadou v mnoha pokrmech. Můžete ho použít do omáček a salátů. Díky němu zvýrazníte chuť pokrmů.

Recept na domácí jablečný ocet

Chcete-li si vyrobit domácí jablečný ocet, vložte kilogram slupek a semen do sklenice nebo jiné nádoby. Pak v litru teplé vody rozpusťte dvě lžíce cukru a zalijte slupky od jablek. Dobře promíchejte. Sklenici přikryjte gázou nebo lněným plátnem a převažte provázkem nebo gumičkou. Odložte na teplé a suché místo na 4 až 6 týdnů. Směs každý den promíchejte. Až pěna zmizí, je váš domácí jablečný ocet hotový. Pak už stačí jen nalít do láhve a pevně ji uzavřít.

Zdroj: https://www.theprairiehomestead.com/2015/02/how-to-make-apple-cider-vinegar.html
Přidat na Seznam.cz