Za oponou rodinných nákupů: Konec pracovního týdne věnujeme studování letáků. V dnešní době už se nám nikdo nevysmívá

Bez letáků to dnes nejde. Alespoň tohle tvrdí Kateřina a Luboš. Manželé se dvěma dětmi, pro které je studování letáků doslova denním chlebem. O svůj rituál spojený s pravidelným týdenním rodinným nákupem se s námi podělili.

Spoléháme na letáky

Nedovedeme si představit, jaké by to bylo, kdyby letákové akce nebyly. Když se podíváme na ceny takzvaně před slevou, doslova nás mrazí. Moc si nedovedeme představit kupovat standardně kuřecí maso za 190 Kč, litrový olivový olej z pokrutin za 179 Kč, mandarinky za 70 Kč, vepřovou kýtu za 209 Kč nebo šunku za 300 Kč. Ne, to nejsou vymyšlené ceny, to jsou reálné částky za potraviny před slevou, na které se aktuálně díváme v letáku před sebou.

Mohlo by vás zajímat:  Sofie: Pěstovat orchideje byla fuška a moc se mi nedařilo. K úspěchu nakonec pomohla překvapivá banalita

Smáli se nám

Nakupovat ve slevách pro nás není žádná novinka. Vlastně to děláme pěkně dlouhou dobu. Byla ale doba, kdy se nám za to lidé smáli. Většina našich sousedů měla na schránce vzkaz, že letáky nechce. My jsme ale o ně stáli a už to bylo terčem posměchu. Stejně jako chůze po obchodech s letákem v ruce a kontrola, zda cena kupovaných potravin nabídce opravdu odpovídá.

Dnes už můžeme říct, že je to jinak. Pro mnoho lidí se stal slevový leták nezbytností při plánování nákupů. Není se čemu divit. Pořídit kilo šunky za 189, kýtu za 110, mandarinky za 40, olivový olej za 100 a kuřecí prsní za 140, to se prostě vyplatí.

Mohlo by vás zajímat:  Gabriela: Zasadila jsem si několik neznámých semínek. Rostlina, která z nich vyrostla, mne málem dostala do vězení
Zdroj obrázku: Freepik

Horečné přípravy a útok na obchoďáky

Nejsme ti, kteří by v obchodech záměrně trávili celou sobotu. Ale když chceme udělat levný týdenní nákup, nejde to jinak. Vše začíná už v pátek studováním letáků a výpisem zboží napříč jednotlivými supermarkety, do kterých budeme muset zajet.

Tyto plány se v sobotu ráno začnou stávat realitou. Nasedáme do auta a se svými seznamy vyrážíme do obchoďáku. A nejsme jediní. U regálů s levným zbožím jsou tlačenice, někdy zboží ani není. Přesto jsme celkově spokojení. Máme nakoupeno na celý týden. Ale potom znovu nastává pátek a naše pravidelná rutina.

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek Kateřiny a Luboše H., redakčně zkráceno a upraveno.

Přidat na Seznam.cz