Mosquito White Mosquito Wire Mesh Net Mosquito Disease Is Carrier Malaria

Vyzrajte na otravné komáry. Připravte jim pochoutku z piva, které neodolají

Sezona komárů pomalu začíná, stejně jako ta grilovací. Tyto dvě situace spolu velmi souvisí, protože právě komáři se mohou stát nezvanými hosty na grilovací party. Můžete si samozřejmě pořídit moskytiéry, poklopy na talíře nebo jiné vymoženosti, které komárům zabrání vniknout do jídla nebo pití, ale jestliže nechcete čekat, až se pustí také do vás, bude nutné se jich rychle zbavit.

Proč se komáři objevují ve večerních hodinách v teplých dnech?

Komáry můžete vidět nejen u lesů nebo rybníků, ale také na zahradách domů. Jak se s nimi vypořádat jednou provždy? Komárů existuje několik desítek druhů a mají rádi bujnou vegetaci. V létě je ale potkáte na každém kroku, mnohdy nestačí pouze nastříkat se repelentem. Budete potřebovat velmi silnou zbraň, díky které se jich zbavíte napořád a nebudete muset každý večer řešit stejný problém.

Mohlo by vás zajímat:  Vratič obecný uleví od revmatických bolestí a odežene dotěrný hmyz

Komáři milují déšť, živí se hlavně lidskou krví, a proto se ve velkém objevují v případě, kdy jsou venku například povodně. Můžete být svědky velkých invazí tohoto hmyzu. Milují také vysoké teploty, snesou i velmi extrémní podmínky, jen aby měli vhodného hostitele. Lidská krev je pro ně obrovské lákadlo. Samci jsou méně škodliví, ale stejně tak otravní jako samice. Jak se jich tedy rychle zbavit?

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste nad komáry vyzrát pivem

Pivo nemusí být jen lahodný mok, který pijete, ale také může fungovat jako skvělé lákadlo na komáry. Díky pivu pak můžete vyrobit past, do které se snadno chytí. Kromě piva budete ještě potřebovat půl hrnku ústní vody a lžičku suchého droždí. Promíchejte všechny suroviny a výslednou směs nalijte do lahvičky.

Mohlo by vás zajímat:  Místo do odpadu patří popel na zahradu. Zatočí s nenáviděným mechem, trávník bude opět krásný

Poté ji můžete nastříkat nejen na balkon nebo terasu, ale také na oblečení nebo na místa, kde si myslíte, že budou komáři nejčastěji. Směs můžete nalít také do misky, protože se v ní komáři snadno utopí. Dejte ale pozor, abyste nepoužili čerstvé pivo – mělo by být otevřené několik dní před samotným použitím.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Repel-Insects-With-Beer
Přidat na Seznam.cz