Vyzrajte na kocovinu. Na známé rady zapomeňte, spolehlivě pomůže jediný nápoj

Požití alkoholu může být skvělým zážitkem, ale na druhou stranu je nutné počítat s tím, že druhý den vám nebude nejlépe, pokud to přeženete. Nejlepší je se kocovině vyhýbat, ale jednou za čas vypne každý z nás, a proto je dobré vědět, jak se jí zbavit co nejrychleji, abyste mohli normálně celý den fungovat. Co když se objeví dobrá příležitost napít se, ale potom nastanou krušné chvilky? Vyzkoušejte několik tipů.

Jaké příznaky se mohou objevit?

Požití alkoholu nás uvolní od stresu a dokážeme se mnohem více bavit. Druhý den ráno už je ale situace o dost horší. Objevit se může například bolest hlavy, velká žízeň, nespavost, apatie, bolesti svalů, nechuť k jídlu nebo naopak budete mít chuť vyjíst celou lednici. Jsou to jen některé příznaky, které se mohou a nemusí projevit. Kromě toho se ale můžete obávat také zvýšeného pocení nebo křečí.

Alkoholem se můžete také snadno otrávit, pokud ho vypijete více, než je zdrávo. Ne každý bude trpět kocovinou, někdo zvládá pití alkoholu s přehledem, jiný zase naopak. Na trávení alkoholu se podílí spousta orgánů, které pak dostávají zabrat. Odstraňují toxiny a neutralizují látky, které se do těla z alkoholu dostanou. Jestliže si chcete pomoci do kocoviny, bude potřeba pít mnohem více, než je obvyklé.

Zdroj obrázku: Freepik

Nejlepším lékem je obyčejná voda

Jestliže se chcete zbavit kocoviny, nejlepší bude si koupit obyčejnou neperlivou vodu, která bude obsahovat minerální látky. Klidně si do ní můžete dát citronovou šťávu nebo několik plátků okurek. Na detoxikaci organismu se pak budou hodit i některé potraviny. Rajčatová šťáva pomůže nejen od příznaků kocoviny, ale také je to antioxidant, který urychlí odstraňování toxinů z těla. Dříve se vám uleví a budete moci normálně fungovat.

Do rajčatové šťávy pak můžete dát také trochu soli, která doplní sodík ve vašem těle. Tekutiny jsou v tomto případě velmi důležité. Jestliže si chcete dát něco k jídlu, měli byste se vyvarovat některých potravin, které by vám mohly udělat ještě hůř. Nedávejte si moučné výrobky, smažená jídla ani červené maso.

Zdroj: https://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/how-cure-hangover
Přidat na Seznam.cz