Vysoký cholesterol udrží na uzdě oblíbené nápoje. V létě osvěží a doplní kupu vitaminů

Máte pocit, že je potřeba udělat víc pro vaše tělo? Zjistili jste u lékaře, že máte vyšší hladinu cholesterolu a potřebujete, aby klesla? Nemusíte hned běžet do lékárny, abyste si koupili léky. Pomoci si můžete také surovinami, které určitě najdete doma. Osvěžující nápoje, které nejen hydratují, ale také pomohou k tomu, že se budete cítit lépe, si můžete snadno sami připravit.

Vysoká hladina cholesterolu může ohrozit na životě

Je důležité nechávat si kontrolovat hladinu cholesterolu, protože už jen zvýšená hladina dokáže s tělem pořádně zamávat. Můžete ji ale snížit pomocí domácích prostředků, které buď už najdete doma, nebo si je můžete snadno zakoupit v obchodě. Co je příčinou vysokého cholesterolu? Může jich být několik. Většinou je daný geneticky, ale tělo zatěžuje také nezdravá strava, kouření nebo častá konzumace alkoholu.

Mohlo by vás zajímat:  Nejoblíbenější čevené plody si můžeme dopřát ve velkém, tělo i mysl nám poděkují

Jaké nápoje pomohou snížit hladinu cholesterolu? Jedná se především o ty, které obsahují vitamin C. Výzkumy ukazují, že pitím pomerančového džusu můžete snížit hladinu cholesterolu. A navíc pokud bude čerstvě vymačkaný, cholesterol nebude mít šanci. Kromě pomerančů si ale můžete dát i další ovoce.

Zdroj obrázku: Freepik

Dbejte na zdravou stravu a pravidelný pohyb

Kromě pomerančového džusu je velmi zdravý také jablečný, který snižuje hladinu špatného cholesterolu. Obsahuje polyfenoly, které působí na srdce, a to tak bude méně ohrožené například infarktem nebo mrtvicí. Po pití jablečné šťávy se už po několika týdnech ukázalo, že se pacienti stali odolnějšími vůči špatnému cholesterolu.

Kromě toho je ale nutné dbát na správnou stravu a do svého života zařadit také pravidelný pohyb, který pomáhá udržet v kondici nejen srdce, ale také další orgány. Hladinu cholesterolu si nechte pravidelně kontrolovat, a pokud lékař naměří vyšší hodnoty, můžete je snadno dostat dolů právě těmito metodami.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/what-is-the-best-drink-to-lower-cholesterol
Přidat na Seznam.cz