Vdáváte se na podzim? Přizpůsobte ročnímu období svatební kytici

Babí léto, poslední sluneční paprsky, vy a váš budoucí manžel. Ne každý má vidinu své svatby v horké letní dny. I podzimně laděný obřad má co nabídnout. Především hraje všemi barvami, čehož se dá využít při návrhu doplňků nebo svatební tabule. Nevíte, jakou zvolit květinu, aby vydržela po celý den čerstvá, zvlášť na novomanželské fotografování?

Jak vybrat kytici na podzimní svatbu?

Samozřejmostí je barevně sladit kytici s nevěstou i ženichem. Podzim přeje všem barevným kombinacím. Využít můžete nejen květy, ale i různé plody. Mezi nejkrásnější květiny podzimu patří lilie, slunečnice nebo oblíbené gerbery. Pokud se ale rozhodnete pro „starou“ klasickou růži, nezůstávejte jen u červené. Kvalitní květinářství vám nabídnou odstíny fialové nebo oranžové. Pokud máte rádi přírodu, neváhejte udělat svatbu v tomto stylu. Svatební stůl ozdobte kaštany, šípky nebo šiškami. Využít můžete také sušené květiny.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Proč záleží na typu svatební kytice?

Možná to spousta lidí ani netuší, ale tvar a typ svatební kytice by se měly upravit podle nevěsty. Nejčastější jsou kulaté kytice. Ty ale nejsou vhodné pro ženy kulatějších proporcí. Oblíbené jsou také kytice typu kapka. Mezi další typy svatebních kytic se řadí:

  • Převislá, která se skládá z více květů a nosí se hlavně přes ruku
  • Vazba glamélie, kdy je uprostřed velký květ
  • Oblíbené jsou také květinové šperky – náhrdelníky, prsteny, čelenky

Jak kytici barevně nakombinovat?

Pokud se nevěsta vdává poprvé, většinou se rozhodne pro bílou barvu šatů. Není to ale pravidlem. Kytici tak může ladit do svých oblíbených barev. Jiné nevěsty ale mají rády barevné či extravagantní šaty. Ty mohou zvolit barevnou kombinaci kytice ladící s šaty i doplňky. Kytice by neměla svatební hosty zaujmout dříve než samotné šaty, ale její výběr je stejně důležitý.

Přidat na Seznam.cz