Vavřínový kouř zaplaší chmurné myšlenky a odplaví stres. Jeho sílu můžete vyzkoušet ještě dnes

Bobkový list můžete využít mnohem lépe než jen v kuchyni. To by totiž byla velká škoda, protože pokud si ho doma zapálíte, můžete nasát nejen skvělou vůni, ale potěšíte i svou mysl. Zvedne se vám nálada a odplaví se stres. Jeho účinky vás překvapí, proto vavřínový kouř vyzkoušejte u sebe doma.

Bobkový list a jeho skvělé účinky na zdraví

Bobkový list nemusíte používat pouze v kuchyni. Jeho vlastnosti jsou známé již několik staletí, protože se dříve používal v bylinné medicíně a dokázal uzdravit spoustu lidí. Odborně se mu říká vavřín a vavřínové věnce nosili již staří Římané. Byl to symbol moudrosti a zdraví. Oblíbené koření se k nám dostalo z Malé Asie a také Balkánského poloostrova.

Jak funguje vavřínový kouř? Zkoušeli jste někdy zapálit sušené bobkové listy? Většinou je přidáváme do polévky nebo omáček, kterým dodá skvělou chuť. Můžete je ale použít i jiným způsobem. Vavřín dejte na talířek, vezměte si sirky a několik listů koření zapalte. Plamen snadno chytí, protože bobkový list je již sušený.

Zdroj obrázku: Freepik

Aromatický kouř působí pozitivně na mozek

Kouř se bude postupně šířit po místnosti a bude mít blahodárné účinky na váš organismus. Složky působí na náš mozek a během chvilky se vám může zlepšit nálada. Relaxační účinky bobkového kouře také nejsou k zahození. Zbavíte se stresu z práce, zklidní se vám dech. Udělejte si dobrý čaj a pouze odpočívejte.

Nejsou to ale jediné vlastnosti, které můžete využít. Vavřínový kouř totiž umí odpudit komáry nebo další otravný hmyz z terasy nebo balkonu. Je to skvělý způsob, jak se jich zbavit a zároveň nepoužívat chemické prostředky, kterými byste mohli uškodit přírodě. Možná už teď přemýšlíte nad tím, kdy si bobkový list zapálíte. Rozhodně se vyplatí mít ho doma ve větším množství. O jeho účincích pak řekněte i svým přátelům.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/bay-leaf-burning
Přidat na Seznam.cz