Tulipány milují vodu a chlad. Obojí jim pomůže vydržet ve váze dlouho čerstvé

Jestli milujete řezané květiny, určitě vám ve váze nechybí tulipány. Jestli takové květiny dostanete, měli byste jim věnovat trochu péče, než je dáte do vázy, aby vám vydržely co nejdéle čerstvé a voňavé.

Hned po příchodu domů se o ně postarejte

Jestli si chcete vzhled tulipánů užít co nejdéle, je nutné ještě předtím, než je dáte do vázy, udělat několik věcí. Seřízněte jim stonky o dva centimetry a žádný nevynechejte. Na tulipány použijte klidně nižší vázu, voda v ní by měla být vyživená, a klidně do ní přidejte několik kostek ledu, protože chladnou vodu mají tulipány rády.

Zdroj obrázku: Pixabay

Tulipány patří mezi velmi žíznivé květiny, takže je potřeba jim vodu denně doplňovat, aby nestrádaly. Každý druhý den je také znovu seřízněte, tentokrát o jeden centimetr. Jestli tak neučiníte, může se stát, že stonky, které se zatáhnou, nebudou moci pít vodu a květiny velmi brzy uvadnou. Na noc dejte vázu s tulipány do chladnější místnosti, vyzkoušet můžete také balkon.

Mohlo by vás zajímat:  Tradiční vývar může chutnat ještě lépe díky několika tajným ingrediencím. Nebojte se polévku přikyselit

Tulipány nemíchejte s jinými druhy květin

Z důvodů výše uvedených se tak nehodí, aby se tulipány míchaly s ostatními květinami do jedné vázy, protože ne všechny rostliny by vydržely chlad, který mají tulipány naopak rády. Je tedy vhodné je nechat samostatně a na ostatní rostliny vzít vázu jinou. Můžete vyzkoušet také jeden trik a propíchnout stonky špendlíkem. Květiny tak pojmou více vody, kterou tolik milují.

Zdroj obrázku: Freepik

Vázu s tulipány nikdy nedávejte na přímé slunce, a jakmile uschnou, můžete jim dát ledovou sprchu. Do misky nalijte velmi studenou vodu, přidejte několik kostek ledu a rostliny do ní ponořte na 1–2 hodiny. Důležité je mít pro řezané květiny dostatek místa, aby mohly kvést a dělat vám radost. Podle toho, o jakou květinu se jedná, můžete do vody přidat i různé suroviny, které prodlouží jejich životnost. O nich ale zase jindy.

Zdroj: https://www.proflowers.com/blog/how-to-make-flowers-last-longer/
Přidat na Seznam.cz