Trocha mléka rostliny ochrání před chorobami i škůdci. Tahle svačinka zafunguje lépe než speciální přípravky

Umělá hnojiva nejsou pro vaše rostliny ani peněženku to nejlepší. Místo toho byste měli vždy hledat domácí řešení, které vám pomůže stejně dobře. V kuchyni najdete hodně produktů, které fungují jako úžasné hnojivo. Do vody, kterou zaléváte rostliny, přidejte pár kapek mléka a neuvěříte, jaký vliv to bude mít na vaše pokojové rostliny. Které květiny mléko milují?

Důvody, proč zalévat rostliny mlékem

Mléko je velkým pomocníkem nejen v kuchyni, ale také při péči o pokojové rostliny. Obsahuje totiž laktoferin, který má baktericidní a protiplísňové vlastnosti. Díky tomu budou listy rostlin chráněné před houbovými chorobami. Mléko je ale pro rostliny prospěšné i z jiných důvodů. Obsahuje vitamín B, který bojuje proti mšicím a virům.

Mohlo by vás zajímat:  Dracéna se stane ozdobou interiéru. Ráda si s vámi dokonce vypije šálek kávy

Listy rostlin jsou často napadány chorobami nebo škůdci. Mnohdy je pak už nelze zachránit. Díky vodě s kapkou mléka budete mít jistotu, že jsou rostliny v mnohem větším bezpečí. Hnojivo s přídavkem mléka způsobí, že listy budou nejen chráněné, ale také nádherně zbarvené. A můžete se těšit i na bohaté květenství. Za žádných okolností je ale nezalévejte jen mlékem. To jim může ublížit.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak často rostliny zalévat vodou s přídavkem mléka?

Rostliny zalijte litrem vody, do které přidáte půl sklenice mléka. Tento poměr je pro rostliny ideální. Budou chráněné před chorobami a škůdci, ale zároveň nedojde k žádnému poškození rostlin. Tuto metodu nepoužívejte v období horkého počasí, protože by mléko mohlo rychle zkysnout a rostliny poškodit. Nabídněte ho svým květinám maximálně jednou za měsíc (mimo léto), abyste jim pomohli v růstu.

Mohlo by vás zajímat:  Krásný lopatkovec není náročný a vyčistí vzduch, skrývá v sobě ale nebezpečí

Pro jaké rostliny je tato metoda vhodná?

Ne všechny květiny mají rády mléko. Při zalévání byste proto měli myslet na to, na jaké rostliny mléko aplikujete. Voda s mlékem je ideální pro fíkusy, břečťan, zvonky, aloe vera, kapradiny nebo palmy v květináčích. Mléko obsahuje hodně vápníku, a proto ho snáší jen rostliny, které mají rády vápenatá hnojiva. Rozhodně byste proto neměli zalévat touto směsí všechny pokojové rostliny, které máte doma.

Zdroj: https://housefur.com/the-benefits-of-using-milk-as-a-garden-fertilizer/
Přidat na Seznam.cz