Toulavé kočky ze zahrady dokáže odpudit sprej specifické vůně, dá se vyrobit svépomocí

Majitelé koček velmi dobře vědí, že kočka si najde cestičku všude. Není vůbec jednoduché jí zabránit, pokud nechcete, aby lezla tam, kde se jí zrovna líbí. Tento problém ale nemusí řešit jen majitelé koček. Může se stát problémem také v případě, že máte zahradu, na kterou Vám chodí cizí kočky. Ty dokáží rozválet kytky a udělat pěknou neplechu. Právě rostliny, oblečení a nábytek patří k jejích nejoblíbenějším místům na hraní. Mnohdy dojde i k jejich úplnému zničení. Pokud chcete tyto věci věci uchránit, sáhněte po trumfu spreje, který kočky z těchto míst odpudí. Takový sprej nemusíte jen kupovat, nepatří totiž k nejlevnějším. Můžete si jej vyrobit i sami doma pomocí různých esenciálních olejů, které kočkám smrdí a odpuzuje je. Zároveň takový sprej bude zcela bezpečný pro Vás, Vaše další zvířata, ale i děti. Na rozdíl od chemických sprejů se nebudete muset bát, komu se tento sprej připlete pod ruce. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Destruktivní povaha koček

Zejména koťata mají v povaze ničit. Škrábou nábytek, vyhrabávají květiny z květináčů a šplhají se po záclonách, které tím samozřejmě ničí. Koťata tím vybíjejí svou energii, zahání nudu a zároveň je to jejich přirozené chování. Pokud se toto kotě neodnaučí, budete s tím mít problémy i v jeho dospělosti. Pokud nejste doma, kotě se špatně vychovává, to na dálku prostě nelze. V tom Vám pomohou domácí odpuzovače vyrobené z přírodních surovin. Kočka má velmi citlivý čich, když nastříkáte místa, kam chodí, pach, který ucítí, jí v tom zabrání. 

Odpuzovač z esenciálních olejů

Velmi se doporučuje zkombinovat tyto esenciální oleje: mátový, levandulový, citronovou trávu a eukalyptový. Všechny tyto oleje musí být jen a pouze přírodní, na ty syntetické zapomeňte. Nachystejte si nádobu s rozprašovačem. Nalijte do ní ze ¾ vychlazenou převařenou vodu, Poté do ní nakapejte cca 20 kapek z každé výše zmíněné lahvičky esenciálního oleje. To by mělo stačit, pokud zjistíte, že je přípravek stále slabý, přikapejte od každého pár kapek, zvýšíte jeho intenzitu a tím i jeho účinnost.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Kůra z citrusů

Pokud potřebujete dostat kočku zejména z květináčů, doporučuje se využít slupky všech možných citrusů. Po konzumaci citrusu slupku natrhejte a rozmístěte do jednotlivých květináčů. Kočky se vůni citrusu vyhýbají a jako bonus krásně přihnojíte pokojové rostliny přírodními živinami.

Zdroj: hobbikert.hu, Autorský text
Přidat na Seznam.cz