„To mám zaplatit víc jen proto, že jste rajčata zabalili do igelitu?“ rozčílila se maminka s dítětem

Balená a volná rajčata jsou úplně stejná, rozdíl poznáte jenom u placení. Za to, že si stejný produkt koupíte v plastové mističce, zaplatíte více, než když si ho dáte do sáčku. S touto zkušeností se s námi podělila čtenářka Míša, která byla na nákupu se svým synem.

Dvojí rajčata

Každé dítě v obchodě chce něco jíst hned, těžko mu vysvětlíte, že musí počkat na zaplacení. Můj syn Kamil není jiný. Možná snad jenom v tom, že miluje malá cherry rajčata. A vyžaduje je jíst už v obchodě. A protože v našem menším supermarketu se váží až u pokladny, nemohu je nabrat do sáčku a z něho mu je dávat. Logicky by vše vážilo jinak a opravdu nechci mít kvůli pár kuličkám ostudu a pletky se security.

Mohlo by vás zajímat:  Podzim patří krémovým polévkám. Dokonale zahřejí na těle i na duši

Takže sáhnu po již balených cherry rajčatech. Každá v igelitu zabalená plastová krabička má svůj čárový kód, takže ničemu nevadí, že cestou na pokladu jich několik ujíme. Po namarkování zaplatíme tolik, kolik máme.

Zdroj obrázku: Freepik

Ta cena je podstatně vyšší

Na tom, co dělám, by nebylo nic až tak divného, myslím že je to logický krok, jak dát synovi rajče a platit tolik, kolik mám. Ale zjistila jsem, že ceny jsou rozdílné, doslova připomínají drahotu. „To mám zaplatit víc jen proto, že jste rajčata zabalili do igelitu?“ začala jsem se rozčilovat. Na první pohled stejná rajčata stála rozdílně. A mám na mysli přepočet na celý kilogram, který vycházel značně v neprospěch těch balených. Ta byla o několik desítek korun na kile dražší než volná v bedýnce.

Mohlo by vás zajímat:  Práce, špína, starosti a celá velikonoční dekorace vypadala hrozně. Nakonec jsem osení radši koupila

Tak jak to mám udělat?

Snažila jsem se spolu s personálem najít řešení, jak to udělat, abych synovi mohla dát rajče a přitom mi bylo na pokladně naváženo tolik, kolik má. A rada mě šokovala. Mám si jít nejdřív pro rajčata, projít celý obchod, nechat si je namarkovat a až poté je mohu dát synovi. A v tu chvíli je mohu nahlásit security a vydat se pro standardní nákup. Anebo si mám koupit ty dražší, pokud chci větší pohodlí při nákupu.

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek Michaely S.

Přidat na Seznam.cz