Tihle motýlci doma nikoho nepotěší. Kuchyni mohou během chvíle zamořit nebezpečnými patogeny

Máte doma malé chlupaté můry? Někdy se jim říká odpadní mušky. Nejsou pro zdraví přímo nebezpečné, protože nekoušou. Pro alergiky ovšem představují nebezpečí a měli byste se jich vždy zbavit. Naštěstí je to velmi jednoduché, levné a zabere vám to asi minutu. Tento hmyz se drží hlavně u odpadů a kanalizace. Poradíme vám, jak se zbavit celého hnízda tohoto hmyzu.

Jak poznáte přítomnost odpadních mušek?

Rozpoznání vetřelce je základním předpokladem pro jeho likvidaci. Tyto mušky poznáte poměrně jednoduše, i když si je hodně lidí plete s ovocnými muškami. Tento hmyz má široké a chlupaté tělo s dlouhými tykadly. Délka jeho těla dosahuje asi 5 milimetrů a je hnědý, šedý nebo žlutý. Navíc ho dobře poznáte podle toho, kde se vyskytuje. Přitahují ho hlavně odtoky, kde jsou zbytky potravin a další odpad. Právě tato místa jsou ideální pro kladení vajíček.

Zdroj obrázku: Freepik

Proč byste je měli ze svého domova vyhnat?

Přítomnost tohoto létajícího hmyzu pro vás bude v domácnosti jistě nepříjemná, i když není nebezpečný. Riziko představuje jedině pro alergiky a astmatiky, protože ucpává odpady. Bakterie, prach a další nečistoty se kvůli tomu dostávají do vzduchu, což může tyto jedince dráždit. Tento hmyz může navíc přenášet nebezpečné mikroorganismy a bakterie E.coli, protože žijí v odpadech a roznáší potom zbytky potravin po celé kuchyni.

Domácí prostředek na odpadní mušky

Na trhu najdete hodně insekticidů a chemických prostředků na vyčištění kanalizace. Tyto prostředky jsou skvělé na boj proti tomuto hmyzu, takže je klidně můžete použít, jestli je máte doma. Stejně dobře vám ale poslouží také obyčejný ocet. Stačí jen převařit vodu a přidat do ní malé množství octa. Nalijte tuto směs do odpadu a během chvilky se zbavíte dospělých i mladých zástupců tohoto netradičního hmyzu. A vaše kuchyň i celý domov budou ihned mnohem čistější.

Zdroj: https://www.forbes.com/home-improvement/pest-control/get-rid-of-drain-flies/
Přidat na Seznam.cz