Těmto kráskám ani tuhé mrazy neublíží. Oblíbené květiny přečkají v záhoně až do jara

Každý podzim se musíte rozhodnout, jaké rostliny přesunout do tepla svého domova, zakrýt chvojím nebo nechat v klidu venku. Existují druhy květin, které často pěstujeme na zahradě a snadno přežijí i tuhou zimu. Nevadí jim nízké teploty ani vítr, takže se o ně nemusíte příliš bát. Podívejme se, jaké rostliny by neměly chybět na vaší zahradě.

Chryzantémy i astry jsou skvělou volbou

Nádherné květy obou druhů rostlin ozdobí zahradu v každém případě. Chryzantémy mají mnoho barev a kvetou často až do podzimu. Díky tomu si užijete nádherných květů i v době, kdy většina rostlin již nekvete. Přes zimu je můžete nechat venku, ale mnohem lepší je zkrátit jejich výhonky a přesunout je do chladného sklepa nebo garáže. Tam snadno přežijí až do jara.

Mohlo by vás zajímat:  Echinacea právem patří mezi oblíbené květiny, ale pouze v jedné barvě je opravdu poklad

Astry jsou velmi populární květiny, které má na zahradě každý druhý zahradník. Jejich obrovskou výhodou jsou krásné květy a nenáročnost při pěstování. Nejlépe se jim daří na slunném místě s vápenatou půdou. Na podzim musíte květy zastřihnout, ale jinak se o rostliny nemusíte vůbec starat. Venku vám vydrží až do jara a příští sezónu vám přinesou znovu mnoho krásných květů.

Zdroj obrázku: Freepik

Netýkavka nebo kostřava patří mezi méně tradiční květiny

Chcete mít na zahradě originální rostliny, o které nebudete muset příliš pečovat? Zkuste kostřavu modrou. Jde o trvalku s typickou květinovou koulí. Tuto rostlinu stačí jen pravidelně zalévat, aby správně rostla a bohatě kvetla. Nemá žádné požadavky na půdu ani speciální péči. Jestli máte na svou zahradu málo času, jde o jedinečnou volbu pro pěstování.

Mohlo by vás zajímat:  Nádherné hortenzie nepotřebují mnoho, aby na jaře znovu rozkvetly. A jejich rozmnožení zvládne i začátečník

Další možností je netýkavka. Tato rostlina je ideální pro všechny, kdo s pěstováním květin teprve začínají. Tato květina nesnese příliš mnoho vlhkosti a musíte odstraňovat špatné listy. Jinak o ni ale příliš pečovat nemusíte. Před příchodem zimy ji můžete přesunout do tepla, aby na jaře rychleji rostla. Proti zimě jsou velmi odolné také macešky, krokusy, cibulnaté rostliny a mnoho dalších.

Zdroj: https://www.gardeningchannel.com/plants-outside-in-winter/
Přidat na Seznam.cz