Také tmavý byt mohou zdobit krásné rostliny. Tyto druhy se spokojí i s málem

Rostliny, které pěstujeme doma, přirozeně potřebují sluneční paprsky k tomu, aby se jim dobře dařilo. Většina z nich má ráda dostatek světla, aby měla krásné nejen listy, ale také bohaté květenství. Existují ale rostliny, které tolik světla nepotřebují a můžete je postavit na místo, kam slunce nedosáhne, a přesto se jim bude dařit.

Rádi byste pěstovali rostliny, ale nemáte doma příliš světla?

Jaké rostliny jsou vhodné do prostředí, kde není příliš světla, ale zároveň chcete, aby se rostlině dařilo? Můžete si vybrat hned z několika druhů. Některé rostliny sice nebudou tolik krásné jako ostatní pokojovky, které máte v obýváku, ale pokud toužíte po květině v koupelně, určitě máte tu možnost.

První z nich je dracéna, která se stále těší velké popularitě. Je vcelku nenáročná a můžete si vybrat ze spousty druhů této rostliny. Lišit se budou hlavně velikostí a tvarem. Nepotřebují mnoho světla a můžete je zapomenout i zalévat. Nepříznivé podmínky ve vaší domácnosti pro ně nebudou nic složitého a z jejich vzhledu se budete moci těšit dlouhé roky. Některé vyrostou až do výšky dvou metrů.

Zdroj obrázku: Freepik

Pořídit si můžete zelenec nebo sansevieru

Jestli máte zapomětlivost v krvi, můžete si pořídit také zelenec. Je to rostlina, která vydrží téměř všechno. Mnoho pěstitelů dělá chyby, ale této rostlině vadit nebudou, protože snese minimální zálivku, stín i další nepříznivé podmínky. Jedná se o bylinku, která má úzké listy a docela dobře ji můžete rozmnožit. Zvládne i plné slunce, ale dařit se jí bude také v polostínu nebo stínu. Dokonce ji nemusíte ani hnojit.

Sanseviera je rovněž nenáročná rostlina. V domácnostech se setkáme hlavně s guinejskou odrůdou, ale můžete si koupit také africkou variantu, která vydrží téměř všechno. Její pěstování není složité, můžete ji dát na stinné místo, kde ji nemusíte ani příliš zalévat.

Zdroj: https://leedyinteriors.com/10-houseplants-that-dont-need-sunlight/
Přidat na Seznam.cz