Šťavnaté ovoce někdy skončí i tam, kde nechceme. Odolné skvrny ale najdou rychlé řešení

Horké dny mnoho z nás prokládá čerstvým, šťavnatým ovocem. Kvůli tomu se ale stává, že nám šťáva nebo samotné ovoce přistanou na oblečení, koberci na ubrusu. Vyčistit takové skvrny není obvykle jednoduché, ale rozhodně to není nemožné. Díky domácím prostředkům si s nimi poradíte rychle a snadno. Musíte ale začít jednat okamžitě. Co používat na skvrny od ovoce?

Skvrny od malin, jahod, rybízu a třešní

Toto ovoce nejčastěji končí na našich oděvech. U dětí je to ještě běžnější, protože jim ovoce často vypadne z ruky přímo na čerstvé vyprané tričko nebo šortky. Použít můžete citronovou šťávu, kterou jednoduše nalijte na postižené místo. Nechte hodinu působit a poté můžete oblečení nebo jinou látku vložit do pračky a klasicky vyprat.

Mohlo by vás zajímat:  Se zápachem nohou bojuje mnoho lidí. Problém pomůžou vyřešit léčivé koupele

Univerzálním prostředkem na čištění je jednoznačně ocet, kterým můžete přelít prakticky jakoukoli skvrnu, a dočkáte se jedinečných výsledků. Špinavé oděvy ale můžete namočit také do kefíru. Nechte vždy nějakou dobu působit a poté oblečení vyperte jako obvykle s pracím práškem na teplotu, na kterou je látka určena.

Zdroj obrázku: Freepik

Co dalšího můžete použít?

Velmi efektivní je také sůl. Skvrnu zasypte solí a třete, dokud sůl nezmění barvu. Tento postup opakujte. Jakmile soli zůstane barva skvrny, budete mít látku dokonale čistou. Podobně funguje také jedlá soda nebo kyselina citronová, které snadno odstraní i odolné skvrny. Stačí, když je na skvrnu nasypete a necháte chvíli působit.

Červené ovoce bývá nejzákeřnější, protože skvrny lze jen těžko odstranit. Dobrou zprávou je, že se jich můžete zbavit jen s pomocí vařící vody. Nalijte ji na skvrnu (nikoli na celý oděv). Bez ohledu na to, jakou z těchto metod využijete, nezapomínejte oděvy, obrus, koberec nebo boty po ošetření vyprat v pračce s vhodným pracím prostředkem. Nezapomeňte také nastavit maximální teplotu, ve které danou látku můžete vybrat. Po usušení budete mít znovu dokonale čisté oblečení.

Zdroj: https://www.today.com/home/what-do-when-you-get-berries-your-clothing-furniture-t108465
Přidat na Seznam.cz