Správné hnojivo ovocné stromy posílí a zajistí bohatou úrodu. Hnojit je důležité dvakrát ročně

Pro ovocné stromky, stejně jako pro keře nebo obyčejné rostliny na zahradě budete potřebovat ty správné živiny. Dodáte je kvalitním hnojivem, které ale musí být vhodně zvolené, aby stromu naopak neublížilo. Nedostatek hnojiva může ovlivnit růst rostliny, stejně jako její celkové zdraví. Ochrání ji proti chorobám nebo napadení škůdci.

Jak by mělo vypadat hnojení ovocných stromů?

Při hnojení ovocných stromů je nejdůležitější výběr kvalitního hnojiva, které bude obsahovat živiny potřebné k jejich růstu. Stromky mají rozsáhlý kořenový systém a je potřeba dávat pozor na to, aby kořeny z půdy přijímaly živiny, které potřebují. Jestli máte na zahradě málo místa, ale spoustu rostlin nebo stromů, pro kořeny to může být problém. Stromky navíc mohou dorůst do obrovských rozměrů, a tím pádem budou potřebovat čím dál více živin.

Mohlo by vás zajímat:  Správné skladování udrží ovoce i zeleninu déle čerstvé, plné chuti i vitamínů

V případě, že budou mít živin nedostatek, mohou stromky slábnout a postupem času také odumřít. Víte, kdy se mají ovocné stromky hnojit? První dávku je vhodné aplikovat brzy na jaře, v březnu nebo dubnu. Hnojivo dejte na již rozmrznutý substrát, s druhou dávkou pak počkejte do června. Hnojit byste měli čerstvé a mladé rostliny. První hnojení probíhá až rok poté, co jste stromky vysadili.

Zdroj obrázku: Pixabay

Stromky hnojte, když je venku oblačno

Stromky je nutné hnojit, když nesvítí ostré slunce. Potřebovat k tomu budete dusíkaté hnojivo, které slouží k tomu, aby stromky dobře rostly a jejich listy měly přirozeně zelenou barvu. Při jarním hnojení jim dopřejte draslík, který podpoří růst a stromky ochrání před větrem, suchem nebo výkyvy teplot. Draslík ovlivňuje také velikost nebo barvu plodů, proto by se na něj nemělo zapomínat.

Mohlo by vás zajímat:  Britská biofarmářka radí, které ovoce a zeleninu v lednici rozhodně neskladovat

Hnojit pak můžete prostředky, které koupíte v obchodě, nebo k tomu můžete zvolit domácí metody. Můžete zkusit například hnůj, který je velmi oblíbený. Vhodné je ho použít maximálně jednou za několik let. Stačí ho pak jen smíchat s vrstvou půdy a rozprostřít kolem stromku.

Zdroj: https://www.groworganic.com/blogs/articles/when-and-how-to-fertilize-your-fruit-trees
Přidat na Seznam.cz