Špinavá myčka nádobí nikdy dobře neumyje. Jednoduchý trik ji zbaví nečistot i zápachu

Máte v kuchyni myčku, kterou používáte dnes a denně? Pak byste měli vědět, že je nutné ji také pravidelně čistit, aby svou funkci plnila na sto procent. Každý majitel myčky by měl vědět, jak se o ni starat. Jestliže si chcete pomoci domácími triky a neradi používáte chemické prostředky, máme tu pro vás jeden tip, který vás určitě zaujme.

Z myčky se může linout nepříjemný zápach

Velmi často se stává, že myčku otevřeme a cítíme nepříjemný zápach. Je velmi těžké se ho zbavit, protože je způsobený mastnotou, nečistotami a také zbytky jídla, které ulpívají na nádobí vkládaném do myčky. Jedním z postupů je, že budete nádobí ještě před vložením oplachovat. Jestliže se ale chcete zbavit zápachu nadobro, musíte postupovat ještě jinak.

Mohlo by vás zajímat:  Ani o dovolené nemusí květiny trpět žízní. Stačí jim dát napít z lahve od vína

Zkuste kuchyňské triky, které skutečně fungují. Právě zápach z myčky patří mezi nejčastější problémy. Výrobci myček doporučují různé fígle, které mají pomoci, ale nenajdete v nich triky, které známe už několik let, jsou levné a dostupné a navíc skutečně fungují. Někteří se zápachem mohou bojovat skutečně dlouho.

Zdroj obrázku: Freepik

Citronem nejen ke svěží vůni

Citron má skvělé vlastnosti, které využije nejen vaše tělo, ale i myčka nádobí. Poradí si totiž s odolnou špínou a myčku zanechá čistou a voňavou. Má protiplísňové a také antibakteriální vlastnosti a používat ho můžete často. Citron pomůže se zápachem, který se line z myčky nádobí. Stačí ho oloupat, kůru vložit do košíčku na příbory a zařízení zapnout na program, který používáte nejčastěji.

Mohlo by vás zajímat:  Kvůli jediné chybě pivoňky ve váze rychle uvadnou. Klíčové je nepromeškat zásadní moment

Citronem se zbavíte nejen nepříjemného zápachu, ale také usazenin, vodního kamene a dalších nečistot, které se do myčky nádobí snadno dostanou. Myčka bude navíc dezinfikovaná a vy ušetříte spoustu peněz za chemické prostředky z obchodů. Citronovou kůru se tedy vyplatí skladovat, už ji nikdy nevyhazujte. Navíc se bude hodit také na praní bílého prádla.

Zdroj: https://www.lifesavvy.com/110372/heres-why-you-should-place-a-lemon-in-the-dishwasher/
Přidat na Seznam.cz