Senior Petr: Přišli z města a nechápou, co je tady normální. Hluk a zvířata je otravují

Nechápu, proč se k nám na vesnici vůbec stěhovali, když jim její běžný chod tolik vadí. Mluvím o náplavě z města, která se rozhodla přesunout se do naší malé obce a postavit si zde dům. Od chvíle, co se nastěhovali, začaly problémy… Takto zostra začal svůj příspěvek náš čtenář Petr, muž v seniorském věku, který má konflikt s lidmi, kteří do menší obce přišli z města.

Jsme normální vesnice

Bydlím v normální malé vesnici, kvůli soukromí nebudu jmenovat název. Takových jsou v naší republice stovky. Žil jsem zde celý život a vše, co se zde děje, považuji za normální. Takhle to na vesnici prostě chodí, že lidé chovají zvířata, pracují na svých zahradách, opravují věci, chystají dřevo a tak dále. Jde o běžný vesnický život.

Mohlo by vás zajímat:  Lukáš: Vykopal jsem bednu s obsahem, který se dal pít. Riskoval jsem zdraví, ale nemohl jsem odolat zvědavosti

Máme tu náplavu

V posledních letech se naše vesnice začala značně rozrůstat. Okrajové pozemky se změnily ve stavební parcely, ty byly rozprodány a vyrostly na nich domy. A kdo se do nich nastěhoval? Většinou lidi z města, já jim říkám náplava. Takoví, kteří na vesnici nikdy nebydleli a chtěli dát sbohem ruchu města. Nic proti tomu, na vesnici je krásně, ale oni někdy dělají, jako by jim to tu patřilo. A dokonce si diktují podmínky, jak to tu má fungovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Vadí jim všechno

S několika takovými mám konflikt i já, protože můj dům je hned poblíž této nové čtvrti s několika novostavbami. Chovám zvířata, takže první problémy se týkaly toho, že jsou moc hlučná a že je z chléva cítit zápach. Tím to nekončilo. Vadilo jim také, že o víkendu sekám trávu nebo že na cirkulárce řežu dříví. Problém mají i s pálením větví nebo když potřebuji na domě něco opravit a musím zapnout míchačku.

Mohlo by vás zajímat:  Mirka: Každý se podivoval, kam všude jsem přidávala cukr. Známý bílý zabiják však fungoval úplně naopak

Je to standardní

Nevím, co si mysleli, že je vesnice samota? Ne, není. Je tu možná stejný hluk jako ve městě. Jenom místo každodenně projíždějících aut tu jsou zvířata a pracující lidé. Já se ve svém věku rozhodně novým pořádkům přizpůsobovat nebudu. Oni přišli, mohou klidně zase odejít.

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek Petra S., redakčně zkráceno a upraveno.

Přidat na Seznam.cz