Se střihem opatrně a nezapomenout na výživu. Postarejte se, aby hortenzie na jaře znovu rozkvetla

Mnoho zahrádkářů má na své zahrádce hortenzii jako jedinečnou dekoraci. Tento okrasný keř je ale náchylný na zimu, a proto je třeba vědět, jak ho správně připravit na následující měsíce. Existuje mnoho podzimních úprav pro hortenzie. Pokud to neuděláte správně, vaše hortenzie zemřou nebo jejich květy budou v příští sezóně chudé. Tady je pár triků, jak se o keře postarat nejlépe.

Je podzimní stříhání pro hortenzii správné?

Příprava zahrady je v plném proudu a zahrádkáři mají nachystané nářadí. V tomto procesu je ale třeba být rozumný a nedělat rozhodnutí, kterých bychom mohli litovat. Pro hortenzie je pro zdravý a svěží růst nezbytné zkrácení výhonků. Je však velmi důležité zvolit pro toto ošetření vhodnou dobu. Některé druhy hortenzií je lepší prořezávat na jaře, jiné upřednostní podzimní prostřihávání.

Mohlo by vás zajímat:  Břečťan pomůže vyčistit vzduch, na oplátku potřebuje správné umístění i zálivku

Zahradní hortenzie, které kvetou ve dvouletých výhoncích, se stříhají na jaře. Řezání na podzim vede ke ztrátě pupenů, takže v příští sezóně nemůžete očekávat kvetení. Pokud jste si užívali krásné květy během sezóny, určitě se ptáte, jestli máte odstranit uschlé květy před zimou. Toto ošetření je povoleno pro všechny keře tohoto druhu.

Zdroj obrázku: Freepik

Ošetření hortenzie na podzim

Tyto procedury udělejte na podzim a můžete se těšit na prospívající keře. Když vysadíte hortenzie na podzim, můžete si úspěšně rozšířit svoji sbírku rostlin. Nezapomeňte hortenzie přesunout do země co nejdříve po zakoupení. Tuto činnost je nejlepší naplánovat na září a říjen, pokud to samozřejmě počasí dovolí. Vybírejte si relativně teplé, ale mírně zatažené dny. Už od srpna byste měli přestat hnojit dusíkatými hnojivy.

Mohlo by vás zajímat:  Přírodou proti emisím z výfukových plynů. Skalník je dokonalý keř pro čištění vzduchu

Měla by je nahradit fosforově-draselná hnojiva, která zvyšují mrazuvzdornost rostlin. Koncem podzimu se hortenzie vyplatí hnojit kompostem. Rostliny musíte před zimou umět správně ochránit. Nejjednodušším způsobem je zakrývání. To spočívá v zakrytí rostlin jehličnatou kůrou nebo rašelinou. Tento typ podestýlky ochrání hortenzie před účinky mrazu a nadměrnou ztrátou vody.

Zdroj: https://www.bhg.com/gardening/yard/garden-care/prepare-hydrangeas-for-winter/
Přidat na Seznam.cz